Svētdien Rīgas 15. vidusskolā risinājās trešās kārtas spēles Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīrā. Centrālajā spēlē svarīgu uzvaru izcīnīja pašreizējā titula ieguvēja ABLV Bank, kas spraigā cīņā uzveica vienu no tiešajām konkurentēm Baltic International Bank (BIB), tādējādi izvirzoties sacensību kopvērtējuma tabulas vienvadībā.

Mača pirmajās 20 minūtēs nevienai no sāncensēm vārtus gūt neizdevās, bet otrā puslaika vidū ABLV Bank rindās ar precīzu sitienu atzīmējās Raitis Dzelzkalējs, kura vārtu guvums arī izrādījās vienīgais visas spēles garumā. Tādējādi ABLV Bank svinēja trešo uzvaru pēc kārtas un patlaban kopvērtējumā abas tuvākās sāncenses – Citadele banka un Rietumu banka – apsteidz par diviem punktiem.

Līderes ciešākās sekotājas tabulā šajā kārtā tikās savstarpējā mačā, cīnoties neizšķirti 3:3. Spēles gaitā Rietumu banka divkārt atradās vadībā ar divu vārtu pārsvaru (2:0 un 3:1), tomēr Citadele banka priekšpēdējā minūtē, pateicoties Oļega Kravčenko rezultatīvajam raidījumam, izglābās no zaudējuma, panākot izlīdzinājumu. O. Kravčenko kopumā šajā cīņā guva divus vārtus, vieni viņa kolēģim Igoram Antonovam, kamēr Rietumu banka sastāvā pa reizei izcēlās Aleksandrs Usovs, Jānis Šaicāns un Andris Žuravļovs.

Trīs Dmitrija Savina vārtu guvumi svētdien palīdzēja otro panākumu trīs aizvadītajās spēlēs izcīnīt citai favorītei Privatbank, kas ar 7:1 sagrāva Nordea. Izšķirošo pārsvaru Privatbank ieguva jau pirmajā puslaikā, kuru noslēdza ar 4:0 handikapu, bet nākamo 20 minūšu laikā vēl vairāk palielināja rezultāta starpību.

Sportiskā sižeta ziņā fantastisku uzvaru trešajā kārtā kaldināja Latvijas Banka, kas vēl divas minūtes pirms tiesneša beigu svilpes atradās zaudētājas lomā cīņā ar 4finance (2:3), tomēr līdz ar diviem Kārļa Vilerta vārtu guvumiem noslēdzošajā minūtē izrāva kaujiniecisku panākumu ar 4:3. Šī bija pirmā Latvijas Banka komandas uzvara čempionātā, vienībai paceļoties uz sesto pozīciju banku turnīra kopvērtējuma tabulā.

Neveiksmīgi čempionāts pagaidām turpina izvērsties Latvijas pasta banka un BlueOrange, kuras abas svētdien piedzīvoja trešos zaudējumus pēc kārtas. Pirmā cīņas gaitā nenoturēja 2:1 vadību un ar rezultātu 3:4 atzina Ernst&Young pārākumu (pa diviem vārtiem Dmitrijam Ignaškinam un Madaram Tukrim), savukārt BlueOrange ar 2:5 piekāpās Norvik banka komandai. Pēdējā mačā uzvarētājiem divus vārtus guva Dmitrijs Pomazkovs, kamēr BlueOrange sastāvā divas reizes spēles protokolā atzīmējās Sandis Ailītis.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju saraksta priekšgalā joprojām atrodas deviņus vārtus guvušais Dmitrijs Savins (Privatbank), bet sešas reizes sāncenšu vārtsargus sarūgtinājis Igors Derbakovs (BIB).

Banku turnīra nākamā kārta tiks aizvadīta jau šo svētdien, 5. februārī.