Latvijas U-18 jauniešu futbola izlase (šogad komandā spēlē 2000. gadā dzimušie un jaunāki puiši) laika posmā no 15. līdz 22. janvārim startēs 13. starptautiskajā turnīrā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā (XIII International youth tournament “Development Cup 2017” – angļu val.). Galvenā trenera Igora Stepanova vadītās komandas pretinieki pirmā posma apakšgrupas ietvaros būs Baltkrievija, Slovākija un Somija.

Komanda vienkopus satiksies pirmdien, 9. janvārī plkst 11:00 viesnīcā “Mercure Riga centre hotel". Gatavojoties šim turnīram, Latvijas izlase līdz 14. janvārim aizvadīs treniņnometni Lietuvas pilsētā Marijampolē. Valstsvienības treniņi turpmākās dienas plānoti Marijampoles futbola hallē. Trešdien, 11. janvārī plkst 12:00 turpat paredzēta arī pārbaudes spēle ar Lietuvas vienaudžiem.

Sestdien, 14. janvārī no rīta Latvijas izlase tālāk dosies uz Minsku, kur vakarā jau paredzēts pirmsspēles oficiālais treniņš turnīra norises vietā – Minskas futbola manēžā. Lielākā daļa no izlases futbolistiem savulaik skolojušies LFF Futbola akadēmijas rīkotajās talantu skatēs un startējuši reģionālo izlašu turnīros. No izsauktajiem kandidātiem uz Minsku tālāk dosies 20 futbolisti.

2017. GADA STARPTAUTISKAIS JAUNIEŠU TURNĪRS MINSKĀ

Turnīru tradicionāli organizē Baltkrievijas Futbola federācija un Minskas pašvaldība. Visas turnīra spēles notiks Minskas futbola manēžā. Arī šogad turnīrā kopumā startēs 12 komandas, kas – atbilstoši apstiprinātajam sacensību Reglamentam - pirmajā posmā sadalītas trijās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Par uzvaru pamatlaikā komandai tiks piešķirti trīs punkti. Savukārt, ja spēles pamatlaiks beigsies neizšķirti, abas komandas izpildīs 11 metru soda sitienu sēriju, kuras uzvarētājs tabulā saņems 2 punktus, bet zaudētājs - 1 punktu.

Otrajā posmā notiks spēles par vietām turnīra kopvērtējumā, komandām atkal tiekot sadalītām četrās apakšgrupās – pirmā posma grupu uzvarētāji cīnīsies par 1./3.vietu, 2.vietu ieguvēji spēlēs par 4./6.vietu, 3.vietu ieguvēji - par 7./9.vietu un ceturto vietu ieguvēji - par 10./12.vietu kopvērtējumā attiecīgi. Zīmīgi, ka katras spēles oficiālajā pieteikumā drīkstēs iekļaut 18 futbolistus. Turnīra disciplinārās sankcijas un citus jautājumus nosaka tā reglaments.

Šogad turnīrā startē futbolisti, kas dzimuši pārsvarā 2000. gadā, taču komandas pieteikumā var tikt iekļauti arī 2001. gadā dzimušie puiši. Vienas spēles garums: divi puslaiki pa 40 minūtēm katrā (pārtraukums 15 minūtes). Turnīra uzvarētāji, 2. vietas un 3. vietas ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām. Turnīra noslēgumā tiks apbalvoti arī labākie spēlētāji (vārtsargs, aizsargs, pussargs, uzbrucējs, labākais vārtu guvējs un labākais spēlētājs).

PIRMĀ POSMA APAKŠGRUPAS 2017. gadā

1. A grupa – Baltkrievija, Somija, Slovākija, LATVIJA
  2. B grupa – Krievija, Beļģija, Moldova, Armēnija
  3. C grupa – Ukraina, Izraēla, Gruzija, Lietuva

Vienādu punktu gadījumā, komandu vietu secība tabulā tiks noteikta pēc sekojošiem kritērijiem:

• rezultāts savstarpējās spēlēs (punkti, vārtu attiecība, gūto vārtu skaits);
  • kopējā vārtu attiecība visās spēlēs;
  • lielāks gūto vārtu skaits visās spēlēs;
  • minimālais soda punktu skaits (sarkanā kartiņa – 3 punkti, dzeltenā kartiņa – 1 punkts;
  • ja augstākminētie kritēriji vietu secību nenoteiks, tā tiks noteikta ar izlozes palīdzību.

LATVIJAS IZLASES SPĒĻU KALENDĀRS*

Sestdiena, 14. janvāris – komandu ierašanās diena, treniņi

Svētdiena, 15. janvāris
plkst 18:00 BALTKRIEVIJA - LATVIJA (Minskas futbola manēža)

Pirmdiena, 16. janvāris
plkst 15:40 SLOVĀKIJA – LATVIJA (Minskas futbola manēža)

Trešdiena, 18. janvāris
plkst 11:00 SOMIJA - LATVIJA (Minskas futbola manēža)

20. – 22.janvāris – spēles par vietām kopvērtējumā

Svētdiena, 22. janvāris plkst 18:00 - turnīra apbalvošanas ceremonija

*spēļu sākums pēc Latvijas laika

Ar detalizētu kalendāru iespējams iepazīties Baltkrievijas Futbola federācijas mājaslapā, kā arī turnīra programmā: