Nedēļas nogalē Rīgā un Dobelē tika aizvadītas divas Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētā 1.līgas čempionāta spēles. Trešo panākumu svinēja Kuldīgas vienība FC "Nikers", kas sīvā cīņā uzveica tiešo konkurenti "PB Line/Dinair", savukārt otro uzvaru turnīrā izcīnīja "Valmiera Glass VIA". Tāpat aizvadītas pirmās četras spēles Latvijas kausa izcīņas turnīrā.

Gan FC "Nikers", gan "PB Line/Dinair" divās pirmajās kārtās svinēja uzvaras, līdz ar to bija skaidrs, ka sestdien Rīgas 49. vidusskolā notikušā mača uzvarētājs vismaz uz laiku izvirzīsies turnīra kopvērtējuma vienvadībā. Spraigā duelī šoreiz pārāki izrādījās viesi, kuri bija pārāki ar rezultātu 3:1, tādējādi pagarinot panākumu sēriju līdz trim uzvarām.

Spēles rezultāts tika atklāts 16. minūtē, kad Kuldīgas kluba rindās ar precīzu sitienu izcēlās Artūrs Liepiņš. Otrā puslaika vidū Aigars Lazdiņš ar pendeles palīdzību panāca izlīdzinājumu, uz ko FC "Nikers" nekavējoties atbildēja ar Raita Grablovska vārtu guvumu. Spēles izskaņā rīdzinieki ar vārtsarga nomaiņu pret piekto laukuma spēlētāju centās izglābties no zaudējuma, tomēr noslēdzošajā minūtē Guntars Rumbenieks raidīja bumbu jau tukšos "PB Line/Dinair" vārtos, pieliekot punktu intrigai par spēles gala iznākumu.

Vēl vienā 1.līgas mačā svētdien Dobelē "Valmiera Glass VIA" ar rezultātu 4:2 uzveica mājinieci "RSU/BAO Dobele". Spēles izšķirošais pavērsiens notika 34. minūtē, kad pie rezultāta 3:2 valmieriešu labā par rupju spēli tiešo noraidījumu saņēma laukuma saimnieku vārtsargs, un viena vīra skaitlisko pārsvaru Valmieras klubs nekavējoties izmantoja, panākot divu vārtu pārsvaru (4:2).

Cīņas atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, bet emocijas turpināja virmot – mača arbitram pat nācās noraidīt uz rezervistu soliņa esošo Valmieras kluba spēlētāju Dāvi Gaigalu, kuram līdz ar to mačs beidzās atkārtota brīdinājuma saņemšanas dēļ.

Uzvarētāju sastāvā D. Gaigals un Artūrs Pallo guva pa vieniem vārtiem, divas reizes izcēlās Alvis Dubovs, kamēr "RSU/BAO Dobele" rindās precīzi sita Kristaps Viškers un Aleksandrs Radčenko.

Kā ziņots, atlikušās divas trešās kārtas spēles notiks šajā nedēļas nogalē – sestdien plkst. 15:00 Jēkabpilī "Ošukalns" uzņems SK "Latgols", savukārt dienu vēlāk plkst. 14:15 Salaspilī TFK "Salaspils/TENTE" mērosies spēkiem ar "Preiļu BJSS".

Uzzini vairāk un skaties spēļu video

Aizvadītas pirmās četras Latvijas kausa spēles

Latvijas kausa izcīņā aizvadītas četras no sešām 1/16 fināla kārtas spēlēm, pirmās kārtas barjeru pārvarot 1.līgu pārstāvošajiem klubiem "Ošukalns" un FC "Nikers".

Jēkabpils komanda, pateicoties diviem Sergeja Ļebedeva un Aigara Liņģa vārtu guvumiem, ar rezultātu 5:2 savā laukumā uzveica SMFK "Zellis", savukārt FC "Nikers" Mežaparka Sporta centra zālē ar 5:3 lika kapitulēt "UNICEF", hat-trick realizējot Gatim Rožkalnam.

Tāpat 1/16 fināla kārtā uzvaru svinēja pērn 1.līgas čempionātā startējusī FK "Nīca", kas mājas laukumā pārspēja "Rīgas pašvaldības policija" (3:2), bet FK "Kadaga" spraigā duelī NBS Sporta klubā ar 5:4 pagarinājumā uzveica vēl vienu 1.līgas vienību SK "Latgols" (divi vārti Dairim Laicānam). Jāpiebilst, ka šajā spēlē SK "Latgols" varēja izglābties no zaudējuma, bet pašā izskaņā nerealizēja tiesneša piespriesto 10 metru soda sitienu. Turklāt pamatlaikā SK "Latgols" spēja atspēlēt rezultāta deficītu 1:4, panākot neizšķirtu 4:4.

Vēl divas 1/16 fināla cīņas risināsies šajā un nākamajā nedēļā – 3. decembrī plkst. 15:00 "Talsi/FK Laidze" uzņems "Valmiera Glass VIA", savukārt 10. decembrī plkst. 18:00 "Liepājas papīrs" mājas laukumā spēlēs ar "Preiļu BJSS".