FS METTA/Latvijas Universitāte komanda uzvarējusi pārspēlēs par tiesībām piedalīties 2017. gada sezonas "SynotTip" Virslīgas čempionātā. Svētdien, 13. novembrī, notikušajā atbildes spēlē rīdzinieki Hanzas vidusskolas laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja AFA Olaine/SK Super Nova vienību, divu spēļu summā svinot panākumu ar rezultātu 2:1.

Spēles desmitajā minūtē laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Rendijs Šibass, bet mača turpinājums aizritēja saspringtā cīņā ar nelielu rīdzinieku pārsvaru. Noslēdzošās minūtes tika aizvadītas īpaši nokaitētā atmosfērā, tomēr metiešiem izdevās nosargāt savus vārtus neskartus.

Abu komandu pirmā tikšanās reize trešdien Olainē noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1. Pāra uzvarētājs tika noteikts divu spēļu summā.

FS METTA/Latvijas Universitāte ir šīs sezonas septītās vietas ieguvēja "SynotTip" Virslīgas čempionātā, bet AFA Olaine/SK Super Nova ierindojās otrajā pozīcijā komanda.lv Pirmās līgas turnīrā.

FS METTA/Latvijas Universitāte komanda Virslīgas čempionātā nemainīgi piedalās kopš 2012. gada. Pārspēles par vietas saglabāšanu Virslīgā vienība bijusi spiesta aizvadīt jau ceturto sezonu pēc kārtas.

AFA Olaine/SK Super Nova futbolistiem šī kluba pastāvēšanas vēsturē bijusi pārliecinoši veiksmīgā sezona. Iepriekš Pirmās līgas čempionātā 2014. gadā komanda ierindojās 11. vietā, bet pērn bija astotā labākā.

Kā komanda.lv Pirmās līgas spēcīgākā vienība tiesības piedalīties nākamās sezonas Virslīgas čempionātā izcīnīja SK Babīte.