Sestdien un svētdien risinājās četras trešās kārtas spēles Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētā Virslīgas turnīra ietvaros. Aizraujošā mačā “New Project” cīņas izskaņā tomēr salauza FC “Petrow” pretestību, kamēr pērnās sezonas sudraba medaļniece FK “BEITAR” piedzīvoja pirmo zaudējumu, atzīstot debitantes “RTU/Madona” FK pārākumu.

Gan “New Project”, gan FC “Petrow” komandas neapšaubāmi pieskaitāmas galveno medaļu pretendentu pulkam, neraugoties uz to, ka pagājušajā sezonā nevienai no tām neizdevās iekļūt pirmajā četriniekā. Sestdienas mačs "Elektrum" Olimpiskajā centrā solīja spraigu cīniņu, un sportiskie notikumi laukumā šīs gaidas pilnā mērā attaisnoja.

Spēles sākums aizritēja “New Project” zīmē – jau otrajā minūtē komanda, pateicoties Edgara Rubeņa un Alekseja Lavrenova vārtu guvumiem, ieguva solīdu 2:0 handikapu. Vēl pēc neilga laika Sergejs Oleškovs panāca 3:0, uz ko FC “Petrow” prata atbildēt ar Aleksandra Hudaiberdijeva un Aleksandra Špeļa rezultatīviem raidījumiem. Tomēr pēdējo vārdu pirmā puslaika šķērsgriezumā teica jaunā projekta pārstāvji Kirila Telegina personā, tādējādi pārtraukumā dodoties pie 4:2 handikapa.

Mača 28. minūtē Pāvels Jermiļins otro reizi sadeldēja rezultāta starpību līdz vienu vārtu deficītam (3:4), bet atlikušajā cīņas gaitā neko vairāk FC “Petrow” tā arī neizdevās panākt. Pēc piecām minūtēm Pāvels Kočetkovs panāca 5:3, pēc tam divas reizes bumba lidoja “Petrow” tukšos vārtos pēc vārtsarga nomaiņas pret piekto laukuma spēlētāju (A.Lavrenovs un P.Kočetkovs), bet punktu spēlei pielika A.Lavrenova rezultatīvais raidījums priekšpēdējā minūtē.

Neskaitot FK “Nikars”, “New Project” ir vienīgā komanda, kurai trijās kārtās izdevies izcīnīt divus panākumus, kamēr FC “Petrow” sezonas starts izdevies pieticīgs – tikai viens punkts trijos mačos.

Tikmēr pērnās sezonas vicečempione FK “BEITAR” svētdien Madonā ar 4:6 atzina vietējās “RTU/Madona” FK pārākumu, neraugoties uz to, ka vēl pirmā puslaika gaitā bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru (4:2). Izšķirošie notikumi risinājās cīņas epilogā, kad neilgā laika periodā madonieši no 4:4 prata panākt 6:4 un šo pārsvaru arī godam nosargāja. Tāpat FK “BEITAR” neizmantoja divu minūšu skaitlisko vairākumu otrā puslaika vidū, kad mājinieku rindās tiešo noraidījumu izpelnījās Klāvs Sveķis.

Uzvarētāju sastāvā divus vārtus guva Gatis Zankovskis, pa vieniem Pāvels Truņins, Andis Dombrovskis, Sandis Blumbahs un Edgars Locāns, savukārt viesiem divi gūti vārti attiecīgi Dzmitrija Kuzmina un Igora Lapkovska rēķinā.

Otro panākumu jaunajā sezonā svētdien Ludzā kaldināja deviņkārtējā čempione FK “Nikars”, kas ar 7:2 sagrāva debitanti TFK “Rēzekne”. Šeit pa diviem vārtiem balti-zilo sastāvā guva Dmitrijs Zabarovskis un Maksims Seņs, vienus Artjoms Koļesņikovs, Artūrs Jerofejevs un Evertons, kamēr pretinieku sastāvā izcēlās Egīls Jegorovs un Guntars Silagailis.

Visbeidzot, vēl nepieminētajā cīniņā pirmo uzvaru čempionātā sestdien Salaspilī svinēja BFC “Daugavpils”, ar 6:2 pārspējot SK “Monarhs”. Pirmā puslaika gaitā abas sāncenses apmainījās ar diviem vārtu guvumiem – vispirms viesi ieguva 2:0 handikapu pēc Pāvela Tarasova un Vjačeslava Vansovica trāpīgajiem sitieniem, uz ko monarhi drīz vien atbildēja ar Oļega Kravčenko un Vladislava Grigjana vārtu guvumiem.

Spēles izšķirošais pavērsiena punkts notika 34. minūtē, kad Ričards Raščevskis no jauna vadībā izvirzīja BFC “Daugavpils” vienību. SK “Monarhs” izšķīrās par vārtsarga nomaiņu, taču daudzās kļūdas uzbrukumu veidošanā piecu laukuma spēlētāju virknējumā beidzās ar vēl trim ielaistiem vārtiem mača noslēguma fāzē, divkārt precīzi sitot Aleksandram Aleksejevam, bet vienu reizi – spēlējošajam trenerim Vadimam Atamaņukovam.

Sacensību nākamajā kārtā 12. novembrī plkst. 13:30 "Elektrum" Olimpiskajā centrā gaidāms ļoti interesants duelis starp FK “Nikars” un “New Project”, bet dienu vēlāk risināsies vēl trīs citi mači. Vispirms plkst. 13:30 BFC “Daugavpils” uzņems “RTU/Madona” FK, plkst. 18:30 FK “RABA” Salaspilī cīnīsies ar TFK “Rēzekne”, bet vakara cēliena noslēdzošajā spēlē plkst. 19:30 "Elektrum" Olimpiskajā centrā FC “Petrow” spēkosies ar SK “Monarhs”.