Trešdien, 9. novembrī Olaines stadionā tika aizvadīta pirmā pārspēle par iekļūšanu 2017. gada "SynotTip" Virslīgas čempionātā starp AFA Olaine/SK Super Nova un FS METTA/Latvijas Universitāte komandām, kas noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1 (0:0). Otrā puslaika ievadā FS METTA/Latvijas Universitāte komandu vadībā izvirzīja Roberts Uldriķis, bet 85. minūtē olainieši rezultātu izlīdzināja, kad precīzi sita Vugar Askerov.

Otrā pārspēle norisināsies 13. novembrī Rīgā. Tiesības sacensties valsts spēcīgākajā futbola līgā izcīnīs dueļa uzvarētāji divu spēļu summā.

FS METTA/Latvijas Univeristāte pēc 2016. gada Virslīgas sezonas ierindojās 7. vietā, kas nozīmē, ka pārspēlēs viņiem jātiekas ar komanda.lv Pirmās līgas otro labāko komandu AFA Olaine/SK Super Nova. Kā Pirmās līgas spēcīgākā komanda tiesības piedalīties nākamās sezonas Virslīgas čempionātā izcīnīja SK Babīte.

Gadījumā, ja laika apstākļu dēļ spēlinebūs iespējams aizvadīt Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā, lēmumu par rezerves  laukuma (Skonto Halle) izmantošanu pieņems Virslīgas čempionāta organizācijas komiteja.