2016. / 2017. gada UEFA Eiropas U-19 jauniešu futbola čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīra pirmajā mačā Latvijas izlase (1998. gadā dzimušie un jaunāki spēlētāji) cīnijās neizšķirti ar Turciju 2:2 (1:0). Vārtus Latvijas komandā 11. minūtē guva Aleksejs Davidenkovs, bet 65. minūtē precīzs bija Aleksejs Saveļjevs, turpretī Turcijas komandā vārtus 77. minūtē guva Mete Kaan Demir un 84. minūtē Cihan Kahraman.

Sestdien, 8. oktobrī plkst 15:00 Latvijas izlasei spēle pret mājnieci Ukrainu, bet otrdien, 11. oktobrī 15:00 spēle pret Islandi.

UEFA Eiropas U-19 čempionāta izspēles sistēma sastāv no trīs posmiem. Kvalifikācijas kārtā komandas ielozētas apakšgrupās pa četrām komandām katrā, un apakšgrupu turnīri notiek kādā no komandu mājvietām. Katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī viena labākā trešās vietas ieguvēja (vērtējot rezultātus pret turnīra tabulas abām labākajām komandām) iekļūs sacensību Elites raundā, kas notiks 2017. gada pavasarī.

Finālturnīrs ar astoņu komandu piedalīšanos 2017. gadā no 2. līdz 15. jūlijam notiks Gruzijā, kura kā saimniece jau nodrošinājusi sev automātisku dalību finālturnīrā.

Kvalifikācijas raunda spēlēm iespējams sekot līdzi UEFA.com mājaslapā.