Svētdien, 9. oktobrī, Liepājā un Rīgā norisināsies Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas 2016. gada sezonas pusfināla spēles, kurās tiks noskaidrotas lielā fināla dalībnieces.

Pirmais pusfināla mačs sāksies plkst. 16:00 Liepājā, kad šīs sezonas Sieviešu Futbola līgas (SFL) vicečempiones FK Liepāja uzņems citu SFL komandu Rēzeknes BJSS/VRS Optimists-R stadiona "Daugava" mākslīgā seguma laukumā.

Šīs sezonas SFL turnīrā abas komandas tikās trīs reizes, liepājniecēm izcīnot panākumus ar rezultātiem 5:0, 7:0 un 10:6. Liepājas futbolistes turnīru noslēdza otrajā vietā, bet rēzeknietes ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Savukārt otra pusfināla spēle svētdien sāksies plkst. 18:00 NSB "Arkādija" mākslīgā seguma laukumā Rīgā, kad esošās SFL un kausa izcīņas turnīra čempiones Rīgas Futbola skola uzņems sieviešu futbola Pirmās līgas čempionātā startējošo AFA Olaine vienību.

Rīdzinieces uzvarēja visās 12 šīs sezonas SFL sacensību cīņās, ieņemot pārliecinošu pirmo vietu un ceturto gadu pēc kārtas kļūstot par Latvijas čempionvienību. Tikmēr AFA Olaine komanda sieviešu futbola Pirmajā līgā ierindojās otrajā pozīcijā, sezonas garumā uzvarot 12 no 16 spēlēm un piekāpjoties vienīgi Rīgas Futbola skolas pārstāvēm.

Tiesnešu nozīmējumi:

• FK Liepāja - Rēzeknes BJSS/VRS Optimists-R | Laura Treimane (tiesnesis), Līga Didriķe (tiesneša asistents), Tatjana Debiša (tiesneša asistents), Igors Tagijevs (ceturtais tiesnesis), Vladimirs Osipovs (inspektors)
  • Rīgas Futbola skola - AFA Olaine | Viola Raudziņa (tiesnesis), Diāna Vanaga (tiesneša asistents), Marita Vītola (tiesneša asistents), Kristiāns Romanovskis (ceturtais tiesnesis), Ginta Pēce (inspektors)

Jau iepriekš ziņots, ka FK Liepāja ceturtdaļfinālā ar rezultātu 8:1 pārliecinoši uzvarēja šīs sezonas Latvijas sieviešu futbola Pirmās līgas čempionāta zelta medaļu ieguvēju Rīgas Futbola skolu. Savukārt Rēzeknes BJSS/VRS Optimists-R komanda ceturtdaļfinālu pārvarēja bez cīņas pēc tam, kad Riga United FC atsauca dalību no sacensībām. Tāpat iepriekš ceturtdaļfinālā pēdējo četru gadu Latvijas čempionvienība Rīgas Futbola skola ar ļoti pārliecinošu rezultātu 18:0 sagrāva Pirmās līgas čempionāta pārstāvi Rēzeknes novada BJSS, bet AFA Olaine ar 5:0 uzvarēja SFL komandu Rīgas Futbola skola/46. vsk.

Latvijas sieviešu kausa izcīņas fināls paredzēts 22. oktobrī, bet izšķirošās cīņas norises vieta tiks paziņota papildus.

Kausa izcīņas turnīrs sieviešu futbolā Latvijā tiek organizēts trešo reizi. Iepriekšējās divās sezonās par čempionēm kļuva SFL klubs Rīgas Futbola skola, kas izšķirošajā mačā allaž ticies ar Liepājas futbola pārstāvēm.

Sieviešu kausa izcīņas turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu - "Bella" zīmolu pārstāvošo "TZMO Latvija" kompāniju, kas ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja "TZMO SA" meitas uzņēmums Latvijā.