Gatavojoties rudenī paredzētajam 2017. gada UEFA Eiropas U-17 čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīram, Latvijas jauniešu futbola izlase (2000. gadā dzimušie un jaunāki futbolisti) laika posmā no 23. augusta līdz 4. septembris aizvadīs treniņnometni, kuras ietvaros galvenā trenera Igora Stepanova vadītā komanda startēs XXXI starptautiskajā "SYRENKA CUP 2016" turnīrā, kuru tradicionāli organizē Polijas Futbola asociācija.

Paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļauti 23 futbolisti. Komanda vienkopus sapulcēsies jau šodien, 23. augustā plkst 11:00 viesnīcas "Mercure Riga Centre hotel" telpās, no kurienes komanda dosies uz treniņnometnes norises vietu Lietuvas pilsētā Marijampolē. Valstsvienības treniņu pēc apstiprinātā darba plāna notiks Marijampoles pilsētas stadionā. Tikmēr turnīra norises vietā Polijas galvaspilsētā Varšavā komanda plāno ierasties pirmdien, 29. augustā. Atpakaļ Rīgā valstsvienība ieradīsies svētdien, 4. septembrī vēlu vakarā.

Kā jau ziņots iepriekš, 2017. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīrā Latvijas U-17 jauniešu futbola izlase ielozēt vienā apakšgrupā ar Bosniju un Hercegovinu, Krieviju un Moldovu (1. apakšgrupa). Šī turnīra spēles notiks šogad 23., 25. un 28. septembrī Moldovā.

TURNĪRA REGLAMENTS

Turnīra nolikums paredz, ka kopējā pieteikumā drīkst iekļaut 18 spēlētājus (jāpaziņo līdz 31. augustam). Atbilstoši izlozei - komandas turnīra pirmajā posmā sadalītas divās apakšgrupās. Interesanti, ka katrā grupā spēles notiks pēc Kausa izspēles sistēmas. Tikmēr turnīra finālā 3. septembrī tiksies attiecīgi "A" un "B" grupas uzvarētāji, kamēr pārējās komandas spēlēm par pārējām vietām kopvērtējumā. Vienas spēles garums paredzēts 2 x 40 minūtes, pārtraukums 15 minūtes.

Ja spēles pamatlaikā tiek fiksēts neizšķirts rezultāts, uzvarētājs uzreiz tiks noteikts pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā (bez papildlaika). Spēles laikā katrai komandai atļautas 7 spēlētāju maiņas, kuras jāveic ne vairāk kā trijās pauzēs. Nopelnīto divu brīdinājumu vai sarkanās kartiņas dēļ futbolistam nāksies izlaist nākamo spēle šajā turnīrā. Turnīra spēles apkalpos Polijas Futbola asociācijas licencētie tiesneši. Pašreizējie "SYRENKA CUP" trofejas īpašnieki ir Rumānijas jaunie futbolisti.