Latvijas U-21 jauniešu futbola izlases un „Skonto FC” uzbrucējs, 2014.gada „SMScredit.lv” Virslīgas čempionāta labākais vārtu guvējs un savulaik LMT Futbola akadēmijas audzēknis Vladislavs Gutkovskis intervijā LFF.lv pirms došanās uz Sanktpēterburgu dalās ar iespaidiem par pievienošanos Latvijas U-21 izlases treniņnometnei, vērtē komandas gatavību Sadraudzības kausa izcīņā, uzsverot pirmās spēles pret Krieviju nozīmi. Uzbrucējs vienlaikus atklāj savus trumpjus un stiprās puses spēlē pret aizsardzību, kā arī apraksta savus sapņu gūtos vārtus.

Intervija ar Vladislavu Gutkovski

LFF.lv | Kā Tu vērtē Latvijas U-21 izlases kopējo gatavību pirms Sadraudzības Kausa izcīņas?

Vladislavs Gutkovskis: „Esmu ļoti priecīgs beidzot atrasties Latvijas U-21 futbola izlasē. Gada sākumā sezonai gatavojos kopā ar „Skonto”. Bet tagad esmu kopā ar komandu, viss ir labi. Komanda mani ļoti labi uzņēma. Visi ir priecīgi mani redzēt šeit, komanda gaida rezultātu un tic maniem spēkiem! Neslēpšu, man no tik siltas uzņemšanas uzreiz parādās vairāk emociju un iekšējā pārliecība par saviem spēkiem.

Šogad es arī pats apzinos, ka man ir jārāda rezultāts, jāved komanda aiz sevīm. Šobrīd esmu kļuvis par līderi, arī izlases galvenais treneris man tic un komanda cer uz manu labāko sniegumu. 

Sadraudzības kausa izcīņā mums priekšā pirmā svarīgā spēle sagaida uzreiz pret Krieviju. Galvenais šajā mačā mūsu komandai būs noturēties pirmajās minūtēs, lai neielaistu ātrus vārtus... Ja zaudēsim ātrus vārtus, turpinājumā būs ļoti grūti saņemties. Turpretim, ja pirmajā spēlē būs līdzvērtīga cīņa, tad arī turpmākajām spēlēm būs emocijas, mums parādīsies pārliecība, un tad viss būs normāli!”
 
LFF.lv | Kā Tu vērtē savu pašreizējo fizisko kondīciju pirms Sadraudzības Kausa izcīņas?

Vladislavs Gutkovskis: „Pašlaik fiziskajā ziņā jutos es ļoti labi. Kopā ar „Skonto FC” komandu sāku trenēties jau kopš 3.janvāra, treniņi bija līdz pat trīs reizēm dienā. Ļoti labi gatavojāmies - skraidījām krosus, apmeklējam trenažieru zāli, daudz laika strādājām pie fiziskās kondīcijas. Šajā ziņā viss bija labi.

Esmu gatavs, taču apzinos, ka turnīra spēlēs būs pavisam savādāk... Jo šobrīd treniņos šķiet, ka esmu gatavs, bet laukumā izlašu līmenī spēles laikā būs pavisam citādāk. Spēles temps tur būs krietni augstāks, turklāt spēlē pret tādu komandu kā Krievija.... Tā ir ļoti ātra komanda. Mums būs nepieciešams ļoti labi sagatavoties šim mačam. Būs nepieciešams vēl vairāk strādāt, vēl vairāk nogurt, jo šajā spēlē būs ļoti grūti..." 

LFF.lv | Kuras, Tavuprāt, ir Tavas kā uzbrucēja spēcīgās puses, kas ļauj gūt vārtus?

Vladislavs Gutkovskis: „Viennozīmīgi, manai augstajai rezultativitātei Virslīgas čempionātā liels nopelns ir visai „Skonto” komandai. Pussargi Viktors Morozs, Irakli Klimiašvli deva labas un precīzas piespēles man. Tāpēc liels paldies arī viņiem!

Uzskatu, ka aizvadītā gada laikā esmu uzlabojis savu spēju meklēt un atrast pareizu pozīciju laukumā uzbrukuma veidošanas brīdī – to man pastiprināti mācīja treneris klubā Tamazs Pertija. Agrāk es skrēju brīžiem pat pats nezināju kur, bet aizvadītajā sezonā, skatoties spēļu video ierakstus, es sapratu, kā pareizi jāatbrīvojas no aizsargiem un tā ir kļuvusi par vienu no manām spēcīgākajām pusēm šobrīd.

Mans uzdevums ir nonākt aiz muguras aizsargiem, tad jāskatās pēc apstākļiem un jāuzņem partneru piespēles. Pat ja piespēli nesaņemšu, man jāmeklē brīva pozīcija, proti, divas trīs reizes jāmeklē brīvā zonā laukumā obligāti, tad arī var gūt vārtus!"

LFF.lv | Vai Tu kā uzbrucējs pirms spēlēm analizē pretinieku aizsargus un meklē viņu vājās vietas?

Vladislavs Gutkovskis: „Latvijas Virslīgas čempionātā es pirms katras spēles analizēju pretinieku aizsardzību un tās stiprās un vājās puses, proti, kuri ir lēnāki vai ātrāki aizsargi, kuri ir gudrāki vai pieredzējuši un tā tālāk...

Arī laukumā es cenšos meklēt savas iespējas, brīžiem darbojoties ar dažādiem aizsargiem, slēpjoties aiz viņu mugurām, lai brīžiem arī samulsinātu tos... Brīdī, kad sekos piespēle, tad liela varbūtība, ka aizsargi mani izlaidīs no acīm un es varēšu saņemt bumbu bīstamā situācijā pie vārtiem.”
 
LFF.lv | Kā Tev pašam kā uzbrucējam patīk visvairāk gūt vārtus? Apraksti, lūdzu, kādi ir Tavi gūtie sapņi vārti?

Vladislavs Gutkovskis: ”Visticamāk, tā būtu epizode, kad ātrajā pretuzbrukumā man ir iespēja iziet viens pret vienu ar aizsargu un vārtsargu, saņemt piespēli, apspēlēt aizsargu un pārspēt vārtsargu. Arī tās reizes, kad seko piespēles pretinieku aizsargiem aiz muguras, un man rodas iespēja saņemt bumbu, atrodoties pretim vārtiem, kad man pašam nepieciešams izšķirt epizodi... Šādā brīdī mana komanda ir izdarījusi visu, kas tai bija jāizdara un izšķirošais sitiens jāizdara man!

Varbūt kādam brīžiem šķiet, ka gūt vārtus ir vieglākais darbs, tomēr tas ir pats grūtākais, jo īpaši saspringtās spēlēs lēmums uzbrucējam jāpieņem sekundes laikā, bet vārtsargs arī nestāv uz vietas... Man patīk epizodes, kad vārtsargs jānoķer pretkustībā, tā esmu guvis daudz vārtus!”

LFF.lv | Vai 5.februārī notiekošajā UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas apakšgrupu izlozē Tu gaidu kādu pretinieku īpaši?

Vladislavs Gutkovskis: ”Viena noteikta pretinieka man nav. Varbūt tā varētu būt Spānijas izlase – tā būtu laba iespēja uzspēlēt pret vienu no spēcīgākajām Eiropas komandām. Tāpat arī Šveices izlase rāda top līmeņa futbolu šobrīd, un pret šo komandu iepriekšējā kvalifikācijas ciklā bija grūti spēlēt. No otras puses, gribētos grupā saņemt arī kādu uzvaramu pretinieku, kā piemēram, Lihtenšteina. 

Patiesībā nav lielas nozīmes, pret ko spēlēt. Kuras komandas ielozēs, pret tām arī jāspēlē, jācīnās līdz galam, jācenšas turnīrā ņemt pēc iespējas vairāk punktus, lai varētu pakāpties augstāk.”

LFF.lv | Paldies par interviju! Novēlam veiksmi Tev un Latvijas U-21 izlasei Sadraudzības kausa izcīņā!


Latvijas Futbola federācija
Intervija tika ierakstīta 13.01.2015.