FK „Liepāja” aizsargs un Latvijas U-21 jauniešu futbola izlases kapteinis Reinis Flaksis intervijā LFF.lv pirms došanās uz Sanktpēterburgu dalās ar iespaidiem par pavadīto laiku valstsvienības treniņnometnē Rīgā, vērtē komandas gatavību Sadraudzības kausa izcīņā, kā arī izsakās par tām komandām, pret kurām personīgi viņš gribētu tikties laukumā 2017.gada UEFA Eiropas U-21 futbola čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Intervija ar Reini Flaksi

LFF.lv | Kopumā kā Tu novērtētu pavadītās dienas treniņnometnē Rīgā?

Reinis Flaksis: „Sākumā bija varbūt tā, ka komandā parādījās jaunas sejas, bet pārsvarā visi jau ir bijuši dažāda vecuma Latvijas izlasēs. Kā kurš – cik bija katrs trenējies, kāds kuram bija fiziskais stāvoklis... Ir prieks atrasties izlasē. Kopumā šeit ir labs kolektīvs. Patīkami džeki. Nav vairs domstarpības savā starpā. Arī treniņos var redzēt, ka spēlējam kombinacionālu futbolu. Visi ir draudzīgi kopā. Man liekas, ka nedēļa pagāja labi. Visiem ir uzlabojies fiziskais stāvoklis. Izskatās, ka viss būs normāli.”

LFF.lv | Uz ko, Tavuprāt, pašreizējā Latvijas U-21 izlase ir spējīga šajā sezonas posmā? Kas ir zināms par gaidāmajiem pretiniekiem – Krieviju, Kirgizstānu un Moldovu?

Reinis Flaksis: „Šovakar [intervija tika ierakstīta 13.decembrī – LFF.lv] skatīsimies video analīzi par Krievijas izlases spēlēm. Domāju, ka daudz tur nav jāskatās... Skaidrs, ka tā būs laba komanda, turklāt tā būs atklāšanas spēle abām komandām. Manuprāt, uz mūsu komandu spiediens vispār pirms šīs spēles nav nekāds. Cik es esmu bijis turnīros Sanktpēterburgā, parasti uz atklāšanas spēli atnāk septiņi – astoņi tūkstoši skatītāju, tādējādi Krievijas izlasei būs lielāka atbildība spēlēt savu skatītāju priekšā.

Personīgi man un komandas biedriem tā būs izcila iespēja sevi pierādīt, ko mēs varam... Uzreiz pirmajā spēlē būs redzams, vai mēs būsim gatavi kaut ko sasniegt šajā turnīrā un cerēt uz augstāku rezultātu, nevis tikai izkļūšanu no apakšgrupas, kas savukārt ir mūsu sākuma mērķis. Pirmā spēle būs rādītājs mūsu komandai.”

LFF.lv | Ko Latvijas izlase var pretstatīt turnīra saimniekiem Krievijai? Vai, Tavuprāt, labāk ar šo komandu būtu spēlēt turnīra sākumā vai tā turpinājumā?

Reinis Flaksis: „Manuprāt, ar Krieviju labāk ir spēlēt tieši turnīra sakumā. Arī šai komandai ir jauna izlase, kas droši vien vēl nav pilnībā saspēlējusies... Ja šī komanda ieskriesies, saspēlēsies un futbolisti sapratīs viens otru no pusvārda, tad jau būs grūtāk spēlēt pret viņiem. Pirms atklāšanas spēles viņiem ir papildus arī atbildības nasta, taču Krievijas izlases futbolisti arī ir tikai cilvēki... Arī pret pārējām divām komandām – Kirgizstānu un Moldovu – vieglas pastaigas laukumā nebūs. Taču šobrīd mēs koncentrējamies uz spēli ar Krieviju! Skatīsimies video un pēc tam gatavosimies katrai nākamajai spēlei atsevišķi!”

LFF.lv | Kādas ir Latvijas U-21 pašreizējās izlases stiprās puses?

Reinis Flaksis: „Kopīgais katra vecuma Latvijas futbola izlasēm - tā ir disciplīna un pašatdeve! Tad arī savstarpēja sapratne, komunikācija starp spēlētājiem.

Mūsu izlase ir spējīga spēlēt arī kombinacionālu futbolu, bet tas seko pēc augstāk minētajām īpašībām. Ja spēlēsim disciplinēti, tad varam raudzīties tālāk!”

LFF.lv | Vai 5.februārī notiekošajā UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas apakšgrupu izlozē Tu gaidu kādu pretinieku īpaši?

Reinis Flaksis: „Protams, gribās uzspēlēt pret lielajam izlasēm, kā piemēram, Spāniju vai Angliju. Izjust uz savas ādas, kā ir spēlēt ar tādām komandām... Jauniešu izlašu laikā man bija iespēja spēlēt pret Nīderlandi un Portugāli... Protams, vienlaikus gribam arī labas izredzes pacīnīties par iziešanu nākamajā posmā... Bet gribas uzspēlēt ar kādu lielo izlasi, lai saprastu, kas notiek pasaules futbola augstākajos plauktiņos un izjust to pašām uz savas ādas."

LFF.lv | Vai pēc Jāņa Ikaunieka pārejas uz Francijas „Metz” Tu personīgi arī stādi sev mērķi iekļūt kādā no Eiropas top klubiem?

Reinis Flaksis: „Protams, ja futbolistam nav kāds personīgs augstāks mērķis spēlēt kādā no top līgām vai vismaz Polijā vai Beļģijā, tad, manuprāt, viņam nav jēgas vispār trenēties un spēlēt. Arī man pašam ir dažādi mērķi. Sākumā ir jāizmanto izcilā iespēja pierādīt sevi izlasē, tostarp, spēlē pret Krieviju. Jo uz Virslīgas čempionāta spēlēm aģenti un skauti brauc ļoti reti. Turpretim šādā turnīrā, turklāt atklāšanas spēlē ar Krieviju pie pilnām tribīnēm... Tā ir lieliska iespēja parādīt sevi. No sākuma jau ir Virslīgā jābūt stabilam spēlētājam, tad tikai var būt gatavs spert nākamo soli.

Runājot par Jāni Ikaunieku, es viņu pazīstu jau kopš bērnības... Viņš ir reāls piemērs acu priekšā bijis, kā ar darbu, treniņiem grupā un individuālu darbu iespējams arī no Latvijas uzreiz iekļūt Eiropas top 5 čempionātā.  

Arī es sazinos ar Jāni, mēs runājamies pa dienu... Viņš stāsta, ka nokļuvis patiešām futbola pilsētā. Lieliski, ka kāds arī no Liepājas ir aizbraucis uz ārzemju klubu!”

LFF.lv | Paldies par interviju! Novēlam veiksmi Tev un Latvijas U-21 izlasei Sadraudzības kausa izcīņā!


Latvijas Futbola federācija
Intervija tika ierakstīta 13.01.2015.