Rīgas Futbola federācija (RFF) un Latvijas Telpu futbola asociācija (LTFA) ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstu organizē 2002. - 2006.gadā dzimušo bērnu telpu futbola turnīru „Rīgas Bērnu un Jaunatnes Kauss 2015”, kurā drīkstēs piedalīties ne tikai klubu komandas, bet arī Rīgas skolu vienības. Sacensības norisināsies laika posmā no 2015.gada 2.februāra līdz 1.martam, bet fināla spēļu norises laiks plānots no 2015.gada 2.marta līdz 12.martam.

Turnīra organizatori aicina bērnu un jaunatnes komandas nepalikt malā, izmantot iespēju iegūt pieredzi un uzlabot savas spēles iemaņas, mērojoties spēkiem Rīgas pirmajā oficiālajā futbola turnīrā telpās. Sacensības tiks izspēlētas pēc oficiālajiem telpu futbola (FUTSAL – angļu val.) noteikumiem ar nelielām modifikācijām.

Reglaments paredz, ka katrā vecuma grupā dalībnieki tiks salozēti apakšgrupās pa četrām komandām katrā, pie nosacījuma, ka turnīram pieteiksies astoņas vai vairāk vienības. Grupu cīņās komandas aizvadīs viena apļa turnīru, noskaidrojot divas labākās vienības no katras grupas, kas piedalīsies fināla spēlēs. Ja turnīram kādā no vecuma grupām pieteiksies mazāk nekā astoņas vienības, tad visas komandas spēlēs vienā grupā savā starpā, vienā aplī noskaidrojot uzvarētājus. Grupu spēles tiks aizvadītas vienā vai vairākos posmos. 

Organizatoriskajā sapulcē komandu pārstāvji un organizatori kopīgi izvēlēsies sporta zāles sacensību posmiem un izlozes kārtā noteiks katra vecuma komandu dalījumu grupās. Sacensības notiks pēc FIFA oficiālajiem telpu futbola (FUTSAL) noteikumiem, bet ar šādām izmaiņām: 

•    nav limitēts piespēļu skaits vārtsargam;
•    spēles ilgums ir 2x10 min. „netīrā” laika;
•    komandas sodi tiek akumulēti visā spēlē, bet, sākot ar sesto sodu, komanda tiek sodīta pēc telpu futbola noteikumiem;
•    komandai ir tiesības ņemt vienu minūtes pārtraukumu katrā spēlē.

Uzvarētāji un laureāti tiks apbalvoti ar kausiem un medaļām un labākie spēlētāji ar piemiņas balvām, bet katrā vecuma čempions pārstāvēs Rīgu no 16. līdz 20.martām Latvijas reģionu finālsacensībās telpu futbolā.

Detalizētu informāciju par 2015.gada Rīgas Bērnu un jaunatnes kausu var atrast turnīra reglamentā, bet pieteikums ir jāsūta līdz 20.janvārim uz e-pasta adresi eduards.borisevics@fta.lv. 


Informāciju sagatavota 
Rīgas Futbola federācija

LFF publicitātes foto