Gatavojoties rudenī paredzētajām 2016./2017.gada UEFA Eiropas U-17 čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīra spēlēm, Latvijas jauniešu futbola izlase (2000. gadā dzimušie futbolisti) laika posmā no 10. līdz 16. maijam startēs pirmā Ukrainas Futbola federācijas viceprezidenta Viktora Banņikova piemiņai veltītajā starptautiskajā jauniešu izlašu turnīrā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā. Galvenā trenera Igora Stepanova vadītā komanda uz šo turnīru dosies uzreiz pēc UEFA Attīstības turnīra spēlēm, kurā mūsu komanda četru komandu vidū neoficiālajā tabulā ierindojās 2. vietā.

Latvijas izlases sastāvā dalībai šajā turnīrā iekļauti 20 futbolisti. Komanda šobrīd atrodas viesnīcā "Mercure Riga centre hotel", savukārt uz Kijevu valstsvienība izlidos otrdien, 10. maijā plkst 7:20 ar tiešo reisu no Rīgas starptautiskās lidostas. Svētdien, 8. maijā komandai paredzēts viens atjaunošanās treniņš Ķeizarmeža sporta bāzē uz dabīgā laukuma, Rīgā. Līdz izlidošanai uz Kijevu vairāk praktiskie treniņi laukumā Rīgā nav paredzēti. Kijevā komanda ieradīsies 10. maijā no rīta, bet plkst 13:00 jau plānots vienu stundu garš pirmsspēles treniņš "Shchastlyve" stadionā.

Turnīra apakšgrupas ietvaros Latvijas izlase 11. maijā tiksies ar Moldovu, 12. maijā ar Gruziju un 14. maijā ar Čehiju. Svētdien, 15. maijā paredzēta spēle par vietu kopvērtējumā. Atpakaļ Latvijā komanda atgriezīsies pirmdien, 16. maijā plkst 11:35 ar reisu no Kijevas.

XIII STARPTAUTISKAIS JAUNIEŠU FUTBOLA TURNĪRS, KAS VELTĪTS PIRMĀ UKRAINAS FUTBOLA
FEDERĀCIJAS PREZIDENTA VIKTORA BAŅNIKOVA PIEMIŅAI (2016. gads)

1. A grupa: Ukraina, Izraēla, Serbija, Bulgārija
  2. B grupa: Čehija, Latvija, Moldova, Gruzija

Šajā turnīrā piedalās futbolisti, kas dzimuši laika posmā starp 2000. gada 1. janvāri un 2001. gada 31. decembri.

Par katru uzvaru apakšgrupas turnīrā komandai tiek piešķirti 3 punkti, neizšķirtu – 1 punkts, zaudējumu – 0 punkti. Spēles garums – divi puslaiki pa 40 minūtēm (15 minūšu pārtraukums). Spēles laikā atļauts veikt 9 spēlētāju maiņas, kurām jānotiek ne vairāk kā trijās pauzēs. Ja spēlētājs saņem divas dzeltenās kartiņas vai vienu sarkano, tad nākamā turnīra spēlē viņam ir jāizlaiž. Turnīra organizatori patur tiesības piemērot arī bargākas sankcijas atsevišķos gadījumos, vērtējot pēc pārkāpuma rupjības.

Atbilstoši turnīra Reglamentam, ja divām un vairāk komandām būs vienāds punktu skaits, komandu vietu sadalījums tiks noteikts pēc sekojošiem kritērijiem:

a. savstarpējo spēļu laikā lielāks gūto punktu skaits;
b. savstarpējo spēļu laikā gūto vārtu attiecība;
c. lielāks gūto vārtu skaits savstarpējās spēlēs (ja komandām vienāds punktu skaits);