Otrdien, 4.novembrī,  Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu tikās ar UEFA Nacionālo asociāciju nodaļas vadītāju Teriju Favre (Thierry Favre - Head of National Associations Development, anglu valodā), Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretāru Jāni Mežecki, LFF izpildirektoru Edgaru Pukinsku un LFF stadionu infrastruktūras attīstības komitejas priekšsēdētāju Vladimiru Žuku, lai kopīgi pārrunātu iecerēto stadiona būvniecību.

Tikšanās laikā Rīgas vicemērs apstiprināja, ka jauna stadiona būvniecība ir svarīga ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai, jo mēs faktiski esam palikuši pēdējie Eiropā, kuriem nav sava UEFA standartiem atbilstoša futbola stadiona. Kā norāda A.Ameriks: “Rīgas pilsēta darīs visu, lai šis projekts tiktu realizēts un 2017.gadā Latvijas futbola izlasei būtu savs futbola stadions, kurā varētu notikt visaugstākā līmeņa spēles. Arī LFF ir paudusi apņēmību un gatavību šo projektu realizēt”. 

Šodien Rīgas domes deputāti atkārtoti domes sēdē nolēma par Īpašuma departamenta sagatavoto lēmuma projektu par nekustamo īpašumu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 116A Ērgļu ielā 2 un Aleksandra Čaka ielā bez numura nodošanu bezatlīdzības lietošanā sabiedriskā labuma organizācijai - biedrībai „Latvijas Futbola federācija.”

Izstrādātais lēmumprojekts šoreiz paredz konkrētu termiņus, kādos projekts ir jārealizē. Stadiona projektēšanas darbi jāpaveic un būvatļauja jāsaņem līdz 2016.gada janvārim. No būvatļaujas saņemšanas brīža zeme pāries LFF bezatlīdzības lietošanā. Savukārt visa stadiona būvniecība pilnībā ir jāpabeidz līdz 2017.gada maijam.


Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

FOTO - Lauma Kalniņa / Rīgas dome