Par populārāko sporta veidu Latvijā šogad atzīts futbols, liecina mediju aģentūras Mindshare iniciētā pētījuma rezultāti.

Pētījums par Latvijas iedzīvotāju iecienītākajiem sporta veidiem tiek veikts jau piekto reizi, tā mērķis ir noteikt dažādu sporta veidu popularitāti Latvijā. Pētījuma ietvaros kopumā apskatīti 53 nozīmīgākie sporta veidi un to grupas, turklāt šogad tas ievērojami paplašināts, aptaujas anketā iekļaujot arī jautājumus par populārāko sporta veidu atbalstītāju atpazīstamību, „Gada sportista” titula cienīgajiem pretendentiem un kopsavilkumu par sporta TV translāciju auditorijām.

„Gribu uzsvērt, ka mūsu pētījuma galvenais mērķis ir dot izejas informāciju sporta atbalstītājiem. Balstoties uz šeit apkopoto informāciju, iespējams precīzāk analizēt un pieņemt pareizākus lēmumus par investīcijām sporta mārketingā - gan runājot par augsto sasniegumu sportu, gan masveida pasākumu auditorijām, gan sporta translāciju sponsorēšanu dažādos medijos. Tā kā pētījumu veicam jau piekto reizi un dati ir pieejami arī par iepriekšējiem periodiem, ir iespējams izsekot sporta veidu attīstības dinamikai un izmaiņām iedzīvotāju attieksmē,” LFF.lv atklāj pētījuma iniciators Andris Blaka.

„Latvijas sporta veidu tops ir unikāls pētījums Latvijas sporta vidē – tas apkopo dažādus statistikas datus un iedzīvotāju aptaujas datus, kas ļauj objektīvi paskatīties uz sporta veidu popularitāti, balstoties ne tikai uz pamanāmību medijos. Sporta atspoguļojums medijos ir tikai aisberga redzamā daļa, mēs esam apkopojuši arī sportojošo jauniešu un sporta profesionāļu un funkcionāru skaitu, sporta pasākumu apmeklētāju skaitu katrā no sporta veidiem. Apvienojot visus šos datus, var redzēt ļoti bagātīgu sporta dzīves ainu un sporta veidu patieso masveidību,” skaidro Mindshare biznesa plānošanas vadītājs Baltijā Aivars Šmits.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, 2014.gadā piecu populārāko sporta veidu sastāvs nav mainījies, tomēr mainījušās to pozīcijas. Šogad pirmajā vietā ierindojies futbols/minifutbols/pludmales futbols, pakāpjoties par 2 pozīcijām kopš 2012. gada un kļūstot par populārāko sporta veidu Latvijā.

“Pētījums “Latvijas sporta veidu tops 2014” liecina, ka saistībā ar sportu Latvijā priekšroka tiek dota pārbaudītam vērtībām un iedzīvotāji nemēdz ļoti strauji mainīt savu attieksmi pret dažādiem sporta veidiem.

To apliecina arī tas, ka kopš 2009.gada populārāko sporta veidu Top 5 veido vieni un tie paši sporta veidi. Pētījums rāda, ka dažādu sporta veidu popularitāte (visplašākajā šī vārda nozīmē) ir lielā mērā saistīta ar sportistu starptautiskajiem sasniegumiem, liecina Mindshare veiktais pētījums.

Par pētījumu „Latvijas sporta veidu tops 2014”:

Latvijas  iedzīvotāju iecienītāko sporta veidu pētījums tiek veikts jau piekto gadu, šogad to īsteno mediju aģentūra Mindshare sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS. Pētījumā izmantoti arī "TNS Latvia", Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes un portāla "sportacentrs.com" apkopotie dati. Pētījuma mērķis ir noteikt dažādu sporta veidu popularitāti Latvijā, kopumā apskatot 53 nozīmīgākos sporta veidus un to grupas.


Informāciju sagatavoja:
mediju aģentūra “Mindshare”