Latvijas nacionālās izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs un viņa palīgs valstsvienībā treneris Igors Kļosovs laika posma no 24.-28.oktobrim Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā piedalījās 30.starptautiskajā Eiropas futbola treneru Simpozijā.

Šajā jubilejas Simpozijā pēc Eiropas futbola treneru asociācijas (AEFCA) ielūguma piedalījās ap 150 futbola speciālistu - tie bija ne tikai treneri no Eiropas, bet arī futbola speciālisti no Āfrikas, Āzijas, Dienvidamerikas, Ziemeļamerikas, Austrālijas.

Dalībnieku vidū uzstājās virkne pazīstamu un augstas klases futbola speciālistu - UEFA tehniskais direktors Endijs Roksburgs (Skotija), treneri - Žerāns Uljē (Francija), Gūs Hidinks (Nīderlande), Jozefs Venglošs (Slovākija, AEFCA prezidents), Enži Engels (Polija) un citi.

Simpozija galvenais mērķis bija treneru pieredzes apmaiņa, mūsdienu jaunāko futbola tendenču analīze, jaunumi klubu un nacionālo izlašu sagatavošanā, kā arī jaunāko spēlētāju metožu analīze.

Ļoti patīkami, ka Simpozija aktīvajā darbā tika pieaicināts Latvijas Nacionālās izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs (attēlā), kas apliecina cieņas izrādīšanu arī mūsu komandas trenera darbam, kas lielā mērā saistīti ar Latvijas izlases pēdējo gadu panākumiem starptautiskajā arēnā. 

Vairāk informācijas par AEFCA ("Alliance Of European Football Coaches Associations" - angļu val.) pieejama šeit - www.aefca.eu.

Foto no kreisās - Krievijas izlases galvenais treneris Gūs Hidinks, Baltkrievijas valstsvienības treneris Berns Štange un Aleksandrs Starkovs


LFF Preses daļa