Trešdien, 16.martā noslēdzās Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sporta tehniskās daļas organizētie, vairāk nekā divus mēnešus ilgušie futbola treneru kvalifikācijas paaugstināšas kursi, par kuriem plašāk pastāstīt aicinājām Juriju Andrejevu, kurš LFF Sporta tehniskās daļas amatā janvārī nomainīja uz Baku aizbraukušo Igoru Kļosovu.

„Laika posmā no 10.janvāra līdz 16.martam LFF risinājās futbola treneru apmācības kursi vienlaicīgi A-UEFA, B-UEFA un C-LFF kategorijām. Treneriem šajos kursos nācās pierādīt sevi ne tikai teorētiskajās zināšanās, bet arī bija jāparāda savas zināšanas praktiskajās nodarbībās, kurās treneri vadīja treniņprocesu gan individuāli, gan kopīgi analizēja to.

Apmācības laikā treneri rakstīja referātus un diplomdarbus, piedalījās starptautiskā turnīra „Riga Cup” ar vairāk nekā 10 Eiropas valstu jauniešu komandām spēļu analīzē. Vērtējot Itālijas, Nīderlandes, Krievijas, Gruzijas, Ukrainas un citu valstu komandu sniegumu šī turnīra laikā treneri iepazinās ar dažādiem spēles stiliem, treniņu metodikām un taktiskajām shēmām,” par apmācības procesu stāsta Jurijs Andrejevs.

Šogad A-UEFA kategoriju ieguva 11 treneri, savukārt par B-UEFAkategorijas īpašniekiem kļuva 16 speciālisti. Kopējais abu šo kategoriju apmācības procesa ilgums sastādīja 128 stundas.

Par A-UEFA kategorijas īpašniekiem kļuva arī Latvijas Virslīgas futbola klubu treneri – Dainis Kazakevičs (FK Jelgava) un Marians Pahars (Skonto FC), kuriem tādejādi saskaņā ar LFF Futbola treneru kategoriju klasifikatoru tagad ir tiesības strādāt par galveno treneri Virslīgas klubā. Turklāt A-UEFA un B-UEFA kategorija ļauj treneriem strādāt arī tajās Eiropas valstīs, kuras atzinušas UEFA treneru apmācības konvenciju.

Šogad treneru apmācības kursos C-LFF kategoriju ieguva 20 cilvēki, un šīs kategorijas apmācības ilgums bija 88 stundas.

Atjaunotais LFF licencēto treneru saraksts tiks publicēts tuvākajā laikā šeit:http://www.lff.lv/lv/treneri/saraksts/.

„Pēc apmācības kursu noslēguma tiks veikti secinājumi, lai varētu veikt uzlabojumus treneru apmācības procesā nākotnē. Nākamie LFF treneru apmācības kursi paredzēti gada otrajā pusē – tuvāk sezonas beigām, kas savukārt būs atkarīgs no gribētāju skaita paaugstināt savu kvalifikāciju. Plašākai informācija tiks publicēta LFF mājaslapā.

A-UEFA un B-UEFA apmācības kursu laikā šogad Latvijā bija ieradies UEFA Tehniskās attīstības komitejas loceklis Pjotrs Maranda (Piotr Maranda, Polija), kurš vērtēja treneru apmācības procesa kvalitāti, piedalījās teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās, kā arī eksāmenu kārtošanā.

UEFA pārstāvis apliecināja, ka Latvijā A-UEFA un B-UEFA kursi tiek veikti labā līmenī. Tagad mums jagaida UEFA atbildīgās komitejas atzinums, pēc kura Latvijas Futbola federācijai būs iespēja iesniegt savu pieteikumu par augstākās kategorijas jeb UEFA-PRO apmācības kursu rīkošanu mūsu valstī.”

Jurijs Andrejvs arī pastāstīja, ka nākamajiem A-UEFA un B-UEFA treneru kursiem tiks izveidota speciāla LFF komisija, kura veiks pretendentu atlasi šo kategoriju iegūšanai.


LFF Preses daļa