Saeima ceturtdien, 15.oktobrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, kas paredz ieviest bargākus sodus par sporta spēļu rezultātu "sarunāšanu". Iepriekš šomēnes izmaiņas Krimināllikumā konceptuāli atbalstīja arī Saeimas Juridiskās komisijas deputāti

Pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas iniciatīvas Krimināllikumu paredzēts papildināt ar jaunu pantu, kas paredz atbildību par manipulācijām ar sporta sacensībām. Piedāvātā likuma redakcija par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Ja manipulācijas saistītas ar materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, brīvības atņemšanas termiņš plānots līdz trim gadiem, vienlaikus paredzot arī brīvības atņemšanai alternatīvās sankcijas. Savukārt, ja šāds noziedzīgs nodarījums izdarīts organizētā grupā vai lielā apmērā, iespējamais brīvības atņemšanas sods paredzēts līdz pieciem gadiem. 

Līdztekus Saeimā tiek skatīti saistīti grozījumi Sporta likumā, kas paredz precizēt sporta sacensību definīciju, kā arī nosaka pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību. 

Plānots, ka jaunais krimināltiesiskais regulējums stāsies spēkā 2016. gada 1. janvārī.

Plašāka informācija atrodama Saeimas oficiālajā mājaslapā.

Jau vēstīts, ka iepriekš par izmaiņām Krimināllikumā iestājusies arī Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un biedrība "Latvijas Futbola virslīga". Pirms tam līdzīgas aktivitātes ar mērķi panākt izmaiņas Krimināllikumā tika veiktas arī vasaras ievadā.

Šīgada sezonu Latvijas futbolā iezīmē gan kampaņa "Tīra spēle", gan LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas izveidošana.


Pēc Saeimas Preses dienesta sniegtās informācijas,
Latvijas Futbola federācija