Sestdien, 18.oktobrī, Rēzeknē tika svinīgi atklāts jaunākās paaudzes mākslīgā seguma futbola laukums, kurš Latvijas Futbola federācijas (LFF) un Rēzeknes pilsētas pašvaldības parakstītā nodomu protokola ietvaros nodots SIA „Olimpiskais centrs Rēzekne” rīcībā.

Laukuma atklāšanas ceremonijā piedalījās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, SIA „Olimpiskais centrs Rēzekne” valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs, LR Saeimas deputāts Ivans Ribakovs, būvnieku kompānijas SIA "Vaivars" tehniskais direktors Juris Začests, Rēzeknes Futbola akadēmijas valdes loceklis Andris Studāns,  Rēzeknes BJSS direktors Žanis Ārmanis un futbola veterāns Vilnis Kučāns.

Kā pirmie jauno futbola laukumu iemēģināja vietējās futbola skolas zēni un meitenes, savukārt pirmo simbolisko sitienu stadionā veica Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs.

SIA „Olimpiskais centrs Rēzekne” valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs:

“Līdz ar visiem rēzekniešiem esmu neizsakāmi priecīgs par šī futbola laukuma atklāšanu. Mēs visi zinām un atceramies, cik garš ceļš bija jāiet līdz šai dienai, cik daudz garus gadus mēs esam gaidījuši, kad beidzot šinī teritorijā redzēsim reālu rezultātu, nevis kārtējos izrakumus.

Protams, liels paldies Latvijas Futbola federācijai par atbalstu, taču šoreiz es, kā Olimpiskā centra valdes loceklis, galvenokārt gribu pateikties Rēzeknes pilsētas domei un tās priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam, kurš pievērsa ļoti nopietnu uzmanību šīs teritorijas atdzīvināšanai.

Tieši viņa vadībā dome pēdējo gadu laikā aktīvi pievērsās sporta attīstībai pilsētā – Rēzeknē rodas jauni sporta objekti, tiek remontēti jau esošie, tiek atbalstīti sporta klubi, biedrības un dažādas sporta aktivitātes. Rezultātā pilsētas jaunatne aktīvāk pievēršas sportam un veselīgam dzīves veidam, kas savukārt prasa no mums visiem vēl aktīvāku darbu sporta attīstības jomā.

Šis futbola laukums ir mūsu pirmais pozitīvais un jau reāli eksistējošais rezultāts Olimpiskā centra tapšanā, un es apsveicu ar to visus sportiskos rēzekniešus. Un lai ar tādām rūpēm un mīlestību būvētais laukums vienmēr palīdz mūsu sportistiem gūt arvien jaunas uzvaras!”

LFF Stadionu un infrastruktūras komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Žuks:

"Mākslīgā seguma futbola laukumu izveides programmas ietvaros šogad LFF kopā ar Rēzeknes pilsētas domi vienojās par 105 x 68 metru jaunākas paaudzes mākslīgā futbola laukuma seguma nodošanu SIA „Olimpiskais centrs Rēzekne” topošā futbola laukuma labiekārtošanai. Pārējo stadiona infrastruktūras izveidi finansē Rēzeknes pilsētas dome.

Šis ir jau otrais pilna izmēra mākslīgais futbola laukums Rēzeknē. Kā zināms, 2011.gada septembrī pateicoties Rēzeknes pilsētas domes un Latvijas Futbola federācijas sekmīgajai sadarbībai, tika atklāts mākslīgā seguma futbola laukums pie Rēzeknes 2.vidusskolas, kuru šodien aktīvi izmanto vietējās sporta skolas audzēkņi.”

LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis:

„Kā zināms, Rēzeknē ir izauguši daudzi bijušie un pašreizējie Latvijas nacionālās futbola izlases spēlētāji. Šajā pilsētā futbolu mīl un šeit tiek koptas pilsētas futbola tradīcijas. Mūsuprāt, jaunā futbola stadiona izbūve un mākslīgā seguma laukuma labiekārtošana ir nepieciešama visam Rēzeknes futbolam ilgtermiņā un sniegs papildus impulsu futbola attīstībā. Zīmīgi, ka jaunais futbola laukums domāts ne tikai treniņiem, bet arī tajā varēs organizēt Latvijas čempionāta spēles, padarot to par pilnvērtīgu stadionu ar visām nepieciešamajām infrastruktūras prasībām.”

Pēc atklāšanas ceremonijas beigām klātesošie viesi devās klātienē skatīties SYFORM 1.līgas sezonas līderu spēli starp Rēzeknes BJSS – FB Gulbene komandām, kas notika Rēzeknes pilsētas sporta pārvaldes stadionā.

 Vairāk fotogrāfijas


Pēc Rēzeknes pilsētas domes sniegtās informācijas,
Latvijas Futbola federācija

Foto- 
Olga Belova