Piektdien, 19.septembrī, Rīgas Olimpiskajā sporta centrā notika Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) dibināšanas svinīgā kopsapulce, kurā piedalījās Latvijas telpu futbola klubu pārstāvji - LFF biedri un biedru kandidāti, kā arī interesenti.

Par organizācijas Valdes priekšsēdētāju apstiprināts tās izveides ieceres autors, ilggadējais Latvijas telpu futbola čempionu FK “Nikars” un valstsvienības spēlētājs Vadims Ļašenko. Par LTFA Valdes locekļiem ievēlēti Anatolijs Romaņuks, Raimonds Valts, Arturs Gaidels, Eduards Borisevičs, Edgars Pukinsks, Artūrs Šketovs, Maksims Koļuškins un Andrejs Baumanis. Savukārt organizācijas izpilddirektora amatā strādās Vladimirs Belijs.

“Pirmkārt, man ir liels prieks, ka telpu futbols Latvijā tiek uztverts arvien nopietnāk. Manas darbības princips ir stingra pieturēšanās sākotnējai programmai un tās maksimāla realizācija. Latvijas Telpu futbola asociācijai ir jābūt par piemēru un jānāk klajā ar dažādām programmām, kas uzlabos arī klubu darbu, sākot no bērnu iesaistīšanas, turnīru organizēšanu, ikdienas apmācību un pilnveidošanu. Personīgi uzskatu, ka LTFA jāstrādā tādiem cilvēkiem, kuri telpu futbola aprindās ir autoritātes un kuri sevi jau ir pierādījuši, sasnieguši zināmu līmeni un ir gatavi realizēt jaunas idejas, strādāt aktīvi un efektīvi,” savā uzrunā LTFA svinīgajā dibināšanas kopsapulcē izteicās organizācijas vadītājs Vadims Ļašenko.  

„Šī diena ir vēsturisks mirklis visam Latvijas telpu futbolam. LFF prezidenta Gunta Indriksona un LFF ģenerālsekretāra Jāņa Mežecka vārdā es vēlos informēt, kā mēs esam nonākuši līdz Latvijas Telpu futbola asociācijas izveidei. Protams, no vienas puses tā ir bijusi gan paša Vadima Ļašenko, gan arī viņa domubiedru iniciatīva. No otras puses tāds ir arī LFF Valdes redzējums, kas liecina par to, ka futbola sabiedrība ir vienota tajā, ka telpu futbols ir attīstāms kā sporta veids.

Iepriekšējā LFF Valdes sēdē Vadims Ļašenko, Vladimirs Belijs un LFF Telpu un pludmales futbola komitejas pašreizējais priekšsēdētājs Eduards Borisevičs prezentēja idejas, kā telpu futbolu mūsu valstī attīstīt, kā veidot tādus jaunos spēlētājus, kas būtu spējīgi konkurēt ar esošajiem izlases spēlētājiem, padarot mūsu izlases sniegumu starptautiskajā arēnā daudz konkurētspējīgāku. Vienlaikus tika prezentētas idejas, kā esošajiem klubiem, kuri šobrīd iegulda savus līdzekļus telpu futbolā, attīstīties un gūt ne tikai sportiskos panākumus, bet arī visus tos labumus, kurus gūst organizēta sporta veida attīstība.

LFF Valde vienbalsīgi atbalstīja šos priekšlikumus un izteica atbalstu tam, ka tiek iniciēta LTFA dibināšanas kopsapulce. Novēlam, lai izveidotā organizācija būtu spēcīga, kas veido un attīsta Latvijas telpu futbola kultūru, attīsta to kā gan patstāvīgu sporta veidu, gan ari kā spēcīgu daļu no visa Latvijas futbola.” LTFA biedriem kopsapulcē izteicās LFF ģenerālsekretāra vietnieks Edgars Pukinsks.

Jaundibinātā asociācija, kas šī gada 5.augustā ar organizācijas darbības redzējumu iepazīstināja arī LFF Valdes sēdes locekļus, 7.oktobrī saņēmusi lēmumu par reģistrāciju arī Uzņēmumu reģistrā. Tikmēr piektdien, 10.oktobrī, tika aizvadīta pirmā LTFA valdes sēde, kurā tika pieņemti un akceptēti jaunās sezonas sacensību reglamenti. Plānots, ka tuvākajā laikā tiks atvērta organizācijas oficiālā mājaslapā internetā www.ltfa.lv , savukārt tās oficiālais epasts turpmākai komunikācijai ir office@ltfa.lv.

LTFA pirmās kopsapulces dalībnieki 19.septembrī (foto – LFF.lv)


Sadarbība starp LFF un LTFA

Atbilstoši organizācijas apstiprinātajiem Statūtiem, LTFA ir Latvijas Futbola federācijas (LFF) biedrs un turpmāk apvienos Latvijas telpu futbola klubus un organizācijas, kuri piedalās telpu futbola čempionātos un citās telpu futbola aktivitātēs, pārstāvēs un aizstāvēs to likumīgās tiesības un intereses. Visiem Latvijas telpu futbola čempionāta klubiem ir jābūt LTFA biedriem vai biedru kandidātiem, kuri atzīst LFF, UEFA un FIFA jurisdikciju.  Visi LTFA un LFF darbības mērķi un uzdevumi ir definēti LTFA un LFF statūtos.

LTFA ir noslēgusi vienošanos ar LFF par Latvijas telpu futbola čempionāta virslīgas un 1.līgas, Superkausa izcīņas, Latvijas Kausa izcīņas (atbilstoši apstiprinātajiem Reglamentiem sadarbībā ar LFF) un citu telpu futbola aktivitāšu rīkošanu, kā arī par sadarbību citos telpu futbola jautājumos, t.sk. par juridiskām komisijām (Disciplinārlietu komisija, Spēlētāju statusa un pārejas komisija un Apelāciju komisija), tiesnešu un treneru apmācību, biedru uzņemšanu un spēlētāju licencēšanu. Tikmēr arī turpmāk visus ar Latvijas nacionālo futbola izlasi saistītos pasākumus organizēs Latvijas Futbola federācija.

Pušu vienošanās par kopīgu Latvijas telpu futbola čempionāta un citu telpu futbola aktivitāšu rīkošanu šobrīd noslēgta laika periodā no 2014.gada 15.septembra līdz 2015.gada 14.septembrim.


LATVIJAS TELPU FUTBOLA ASOCIĀCIJAS MĒRĶI

Latvijas Telpu futbola asociācija organizācijas Statūtos izvirzījusi sekojošus mērķus:

a) Sekmēt telpu futbola spēles attīstību, ka arī popularizēt, organizēt, vadīt un uzraudzīt telpu futbola norises Latvijā, ievērojot godīgas spēles (angļu valodā – fair play) principus un telpu futbola pamatā esošās vienojošās, izglītojošās, kultūras un humanitārās vērtības;

b) Organizēt un pārraudzīt dažāda vecuma un līmeņa starptautiskas un vietēja mēroga telpu futbola sacensības Latvijā;

c) Ievērot FIFA, UEFA, LFF un LTFA statūtus, reglamentus, direktīvas un lēmumus, novērst to pārkāpumus, kā arī nodrošināt, ka tos ievēro LTFA biedri;

d) Izstrādāt, apstiprināt un ieviest telpu futbola sacensību norises noteikumus Latvijā, kā arī nepieciešamos reglamentus, nolikumus un citus tiesību aktus, kas saistīti ar LTFA darbību un telpu futbola organizēšanu Latvijā;

e) Pārstāvēt un aizsargāt LTFA biedru intereses, kā arī cienīt citas personas (spēlētājus, trenerus, tiesnešus, amatpersonas u.tt.), kas sekmē telpu futbola attīstību Latvijā.


Telpu futbola sezonas svinīgā atklāšana – 18.oktobrī

Jau šo sestdien, 18.oktobrī Rīgas Olimpiskajā sporta centrā, Grostonas 6b, sāksies 2014/2015 gada Latvijas telpu futbola sezona.  Kā LFF.lv informācija LTFA pārstāvji, jau no plkst. 10:00 tiks rīkots ievada seminārs telpu futbola komandu pārstāvjiem, kurā tiks skaidroti FIFA spēļu noteikumu jauninājumi, kā arī citi organizatoriskie aspekti.

Savukārt plkst 11:30 sāksies Latvijas telpu futbola čempionāta 1.līgas spēle starp komandām TUC – Rīnūži. Paralēli tiks organizēta 2014.gada Latvijas telpu futbola Superkausa izcīņas pirmsspēles preses konference, kurā septiņkārtējo valsts čempionu FK “Nikars” un 2014.gada Latvijas kausa izcīņas ieguvēju FK “RABA” galvenie treneri izteiks savu viedokli par gaidāmo savstarpējo spēli un sezonu kopumā. Spēles sākums paredzēts plkst. 14:15 (ieeja skatītājiem bez maksas).

Nākamajā dienā, 19.oktobrī, turpināsies Latvijas telpu futbola čempionāta 1.līgas 1.kārtas spēles (plkst 11:45 Rīgas Siltums – Garāža, plkst 13:30 SFS – TFK Rēzekne, DSV Transport – FC Nikers). Pati pēdējā spēle notiks plkst 17:00 Jēkabpilī, kurā tiksies vietējā komanda “Ošukalns” un “FREE” no Rīgas. Pavisam kopā jaunizveidotā Latvijas 1.līgas telpu futbola čempionātā piedalīsies 10 komandas no Rīgas, Jēkabpils, Rēzeknes un Kuldīgas.

Latvijas telpu futbola virslīgas čempionāta jaunā sezona startēs nākamajās brīvdienās – 25. un 26.oktobrī. Kā LFF.lv informēja sacensību organizatori, šajā sezonā turnīrā iesaistīsies vairākas jaunpienācēju komandas: BFC „Daugavpils”, FK Ventspils un FC ”Petrow” no Rīgas. Tikmēr aizvadītā gada sezonas Rīgas telpu futbola čempionāta uzvarētāji FC „Raita” apvienojās ar FC “New Project” komandu.

Vairāk informācijas: 
www.ltfa.lv


Pēc Latvijas Telpu futbola asociācijas publicētās informācijas
Latvijas Futbola federācija

Foto: Latvijas Futbola federācija/ A.Hazovs