Latvijas U-17 meiteņu futbola izlase laika posmā no 24. jūlija līdz 1. augustam aizvadīs treniņnometni, kuras ietvaros galvenā trenera Romāna Kvačova vadītā komanda startēs UEFA Attīstības turnīrā Moldovā. Latvijas izlases sastāvā iekļautas 18 futbolistes.

Vienkopus Latvijas izlase satiksies piektdien, 24. jūlija vakarā, savukārt uz turnīra norises vietu Moldovu komanda dosies sestdien ar lidojumu no Rīgas starptautiskās lidostas līdz Kišiņevai plkst 12:40. Turpmākās dienas Latvijas izlase dzīvos Moldovas galvaspilsētā. Atpakaļ Latvijā komanda atgriezīsies 1. augustā plkst 18:10 ar reisu no Kišiņevas.

Turnīra rīkošanas mērķis

UEFA Attīstības turnīra mērķis nemainīgi ir sniegt attiecīgā vecuma futbolistēm iespēju aizvadīt konkurētspējīgas spēles starptautiskā līmenī. Šis vecums izvēlēts, jo UEFA tic, ka tas ir ļoti nozīmīgs posms spēlētāju individuālajā attīstībā ceļā uz elites līmeni. Gaidāmās turnīra spēles, kā arī sagatavošanās process pirms tām veicinās spēlētāju un treneru izaugsme procesu. Šis turnīrs turpina 2012. gadā uzsākto pilotprojektu, kurš šobrīd ir atvērts visām UEFA dalībvalstīm.

Plašāka informācija pieejama UEFA.org mājaslapā.

Turnīra izspēles formāts

Šajā turnīrā piedalīsies četras komandas: MOLDOVA, BULGĀRIJA, AZERBAIDŽĀNA, LATVIJA. Katra spēle ilgst divus puslaikus pa 40 minūtēm (pārtraukums - 15 minūtes). Ja spēles pamatlaiks noslēgsies neizšķirti, tad komandas izpildīs 11 metru soda sitienu sēriju (pa pieciem sitieniem katrai komandai; ja neizšķirts, tad tālāk arī līdz pirmajai kļūdai).

Lai arī šī turnīra galvenais mērķis nav rezultāts, tomēr - atbilstoši Reglamentam - turnīra ietvaros tiks reģistrēta arī neoficiālā turnīra tabula, kurā par uzvaru pamatlaikā komanda saņems trīs punktus, par uzvaru pēcspēles soda sitienu sērijā – divus, par neizšķirtu – vienu, par zaudējumu – 0 punkti.

Katra komanda var izmantot deviņas spēlētāju maiņas spēles laikā, veicot to maksimāli trijos piegājienos. Spēlētāja, kura saņems sarkano kartiņu vai divas dzeltenās kartiņas, nepiedalās nākamajā spēlē. Lai sniegtu iespēju sevi apliecināt visām spēlētājām, katrai futbolistei turnīra laikā jānospēlē vismaz 80 minūtes. UEFA rekomendē, ka katra futboliste šādu turnīru ietvaros nospēlē ne vairāk kā 120 minūtes 48 stundu periodā.

Spēļu kalendārs

Otrdiena, 28/07/2015

• 18:00 BULGĀRIJA - LATVIJA (Chisinau, Zimbru 2)
  • 18:00 MOLDOVA - AZERBAIDŽĀNA (Vadul lui Voda, Technical Centre Vadul lui Voda)

Trešdiena, 29/07/2015

• 18:00 AZERBAIDŽĀNA - LATVIJA (Vadul lui Voda, Technical Centre Vadul lui Voda)
  • 18:00 MOLDOVA - BULGĀRIJA (Chisinau, Zimbru 2)

Piektdiena, 31/07/2015

• 18:00 MOLDOVA - LATVIJA (Vadul lui Voda, Technical Centre Vadul lui Voda)
  • 10:30 BULGĀRIJA - AZERBAIDŽĀNA (Vadul lui Voda, Technical Centre Vadul lui Voda)