Vairākās vecuma grupās sākusies Latvijas Jaunatnes čempionāta jaunā sezona, bet Baltijas Jaunatnes futbola līgas (BYFL) turnīrā noslēdzies pirmais posms. Tāpat drīzumā gaidāms starts Latvijas Jaunatnes X olimpiādes (LJO) futbola turnīra kvalifikācijas sacensībām.

LATVIJAS JAUNATNES ČEMPIONĀTS

Uz jaunās sezonas starta līnijas stājas 223 komandas no 61 kluba. Tas ir jūtams pieaugums salīdzinājumā ar pērno sezonu, kuru sāka 200 komandas.

Kā ierasts, čempionāts notiek vairākās vecuma un spēku samēru grupās no U-13 līdz U-19 – Elites, Meistarības un Attīstības. Tāpat otro sezonu pēc kārtas turpinās sadarbība ar zīmolu "Sportland", vadošajiem klubiem U-17 vecumā organizējot Akadēmiju čempionātu un Jaunatnes kausa izcīņu.

Izceļams, ka šis ir pirmais gads, kad U-13 vecuma grupa pāriet uz spēles formātu 9:9. No infrastruktūras viedokļa izaicinoša izmaiņa, taču vienlaikus spēlētājiem interesantas un viņu attīstību veicinošas pārmaiņas.

Tāpat šogad LFF uzsāk sadarbību ar spēļu video datu analītikas platformu "Eyeball", kas ikdienā palīdzēs ne tikai "LVBET līga" klubiem, bet sniegs vērtīgus datus arī U-17 Akadēmiju čempionāta un U-15 Elites grupas komandām.

Plašāka informācija par šīs sezonas izspēles kārtību dažādās vecuma grupās pieejama ŠEIT.

BALTIJAS JAUNATNES FUTBOLA LĪGA

Kā ziņots, šajā BYFL sezonā pirmoreiz turnīra vēsturē sacensības notiek trīs vecuma grupās - U-16 (2010. dz.g.), U-15 (2011. dz.g.) un U-14 (2012. dz.g.). Katrā no tām spēkiem mērojas pa četrām labākajām komandām no trim Baltijas valstīm saskaņā ar iepriekšējā gada valstu čempionātu rezultātiem attiecīgajā vecuma kategorijā.

Katrā no vecumiem komandas bija sadalītas divās apakšgrupās pa sešām komandām katrā, kas savā starpā no februāra līdz aprīļa sākumam aizvadīja viena apļa turnīru. Pa četrām labākajām katras apakšgrupas komandām piedalīsies izslēgšanas spēļu turnīrā.

No 12 Latvijas pārstāvjiem sacensību pirmo posmu pārvarēja desmit – visas četras U-16 vecuma komandas (FK "Metta", JDFS "Alberts", "RFS Academy", "Riga FC Academy"), kā arī pa trim U-15 ("Riga FC Academy", JDFS "Alberts", "RFS Academy") un U-14 ("RFS Academy", FK "Metta", "Riga FC Academy") vienībām.

Latvijas komandas savās apakšgrupās ieņēma piecas pirmās, divas otrās un trīs trešās vietas. Ārpus izslēgšanas spēlēm palika FK "Metta" U-15 komanda un FK "Tukums 2000" U-14 vienība, kuru no kārotā šķīra tikai viens punkts.

Ceturtdaļfināla un pusfināla pāros uzvarētāji tiks noteikti divu spēļu summā.

Informācija par spēlēm, rezultātiem un tiešraidēm pieejama mājaslapā www.baltic-league.com. Latvijas komandu mājas spēļu translācijas ir vērojamas futbols.tv platformā.

LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDE

LJO šogad notiks no 18. līdz 20. jūnijam Valmierā, un futbols tajā būs pārstāvēts ar puišu un meiteņu sacensībām.

Ja meiteņu turnīrā piedalīsies visu trīs pieteikumus iesniegušo pašvaldību komandas, tad puišu sacensībās garantēta vieta ir vienīgi Valmieras un Rīgas komandām. Pārējās 18 vienības piedalīsies kvalifikācijas sacensībās, sadalot sešas ceļazīmes uz cīņām Valmierā.

Finālsacensībām kvalificēsies atlases sacensību četru apakšgrupu uzvarētāji, kā arī vēl divas komandas, kas izcīnīs uzvaras papildu spēlē starp grupu otro pozīciju ieguvējiem.

Rietumu grupa: Liepājas pilsēta, Ventspils pilsēta, Kuldīgas novads, Saldus novads
Centra grupa: Jelgavas pilsēta, Jūrmalas pilsēta, Tukuma novads, Mārupes novads, Olaines novads
Austrumu grupa: Daugavpils pilsēta, Rēzeknes pilsēta, Ludzas novads, Preiļu novads, Balvu novads
Ziemeļu grupa: Ķekavas novads, Salaspils novads, Limbažu novads, Jēkabpils novads