Ceturtdien, 2. jūlijā, trīs Latvijas futbola klubi – FK JelgavaSpartaks Jūrmala un Skonto FC – sekmīgi uzsāka dalību UEFA Eiropas līgas 2015./2016. gada sezonas pirmajā kvalifikācijas kārtā. Atbildes spēles visi trīs Latvijas pārstāvji aizvadīs pēc nedēļas, 9. jūlijā, bet nākamajā kārtā iekļūs komandas, kas uzvarēs divu spēļu summā.

FK JELGAVA - PFC LITEX LOVECH (BULGĀRIJA) - 1:1 (0:0)

Pirmie šajā spēlē rezultātu atklāja viesi, kad otrā puslaika ievadā izcēlās aizsargs Vasil Bozhikov, tomēr FK Jelgava spēja iepriecināt savus līdzjutējus, kad 83. minūtē neizšķirtu atjaunoja uzbrucējs Oļegs Malašenoks. Izceļams, ka šo maču klātienē noraudzījās pārpildītas Zemgales Olimpiskā centra stadiona tribīnes.

Spēles protokols uefa.com mājaslapā

FK Jelgava ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas atlases sacensībām nopelnīja, pagājušās sezonas "SMScredit.lv" Virslīgas čempionātā izcīnot trešo vietu. Šim panākumam klubs šogad pievienoja arī uzvaru Latvijas Kausa izcīņas turnīrā, kurā jelgavnieki pie trofejas tikuši jau divus gadus pēc kārtas. Pašlaik vietējā čempionāta kopvērtējumā FK Jelgava atrodas ceturtajā pozīcijā, no labāko trijnieka atpaliekot par četru punktu tiesu.

PFC Litex Lovech klubs tika dibināts 1921. gadā un savā pastāvēšanas laikā četras reizes kļuvis par Bulgārijas čempionu, kā arī četras reizes uzvarējis Bulgārijas kausa izcīņas turnīrā. Pagājušo Bulgārijas čempionāta sezonu, kas noslēdzās maijā, komanda pabeidza ceturtajā vietā, bet jaunā turnīra sezona vēl nav sākusies.

SKONTO FC - SAINT PATRICK'S ATHLETIC FC (ĪRIJA) – 2:1 (1:1)

Arī šajā spēlē pirmie vadībā izvirzījās viesi, kad 21. minūtē precīzi sita uzbrucējs Aaron Greene, tomēr arī šoreiz Latvijas pārstāvji atspēlējās, pirmā puslaika izskaņā izceļoties uzbrucējam Artūram Karašauskam. Uzvaras vārtus Skonto FC labā cīņas 65. minūtē guva uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis, kuram šī bija debijas spēle UEFA klubu turnīros.

Spēles fotogalerija (FOTO – Nora Krevņeva)

Skonto FC futbolisti pagājušās sezonas Virslīgas čempionātā ierindojās otrajā vietā, šādā pozīcijā finišējot trešo gadu pēc kārtas. Pašlaik komanda turnīra kopvērtējumā ir trešā, līderiem zaudējot trīs punktus.

Tikmēr Saint Patrick's Athletic FC klubs kopš savas dibināšanas 1929. gadā astoņas reizes kļuvis par Īrijas čempionu, kā arī trīs reizes cēlis virs galvas valsts kausa izcīņas trofeju. Līdz šim pēdējo reizi tas izdevies pērn. Eiropas klubu turnīros komanda piedalās piekto sezonu pēc kārtas, bet 2008./2009. gada sezonas UEFA kausa izcīņas pirmajā kvalifikācijas kārtā tā mērojās spēkiem ar citu Latvijas pārstāvi JFK Olimps, divu spēļu summā uzvarot ar 3:0. Pašlaik vietējā čempionāta kopvērtējumā Saint Patrick's Athletic FC atrodas ceturtajā vietā.

FK BUDUĆNOST PODGORICA (MELNKALNE) – SPARTAKS JŪRMALA 1:3 (1:2)

Līdzīgi kā pirmajās divās spēlēs, arī šajā mačā Latvijas pārstāvji vispirms nokļuva iedzinējos, jo 6. minūtē 1:0 Podgoricas komandas labā panāca Milivoje Raičevič. Tomēr cīņas turpinājumā Spartaks Jūrmala guva trīs bezatbildes vārtus, kad divreiz izcēlās aizsargs Nauris Bulvītis, bet vienreiz precīzs bija pussargs Romāns Mickevičs. Jāizceļ, ka šajā spēlē Jūrmalas komandas vārtos debitēja Latvijas nacionālās izlases pieredzējušais vārtsargs Aleksandrs Koliņko.

Spartaks Jūrmala, kas pagājušās sezonas Virslīgas čempionātu noslēdza sestajā vietā, piedzīvos savu debiju Eiropas klubu turnīros. Pašlaik vietējā čempionātā komanda atrodas kopvērtējuma piektajā vietā

FK Budućnost Podgorica klubs tika dibināts 1925. gadā, bet Melnkalnes čempionātā izcīnīti divi tituli, kā arī četras reizes iegūta otrā vieta. Tāpat klubs reizi uzvarējis valsts kausa izcīņas turnīrā. Pagājušās sezonas Melnkalnes čempionātā FK Budućnost Podgorica ierindojās ceturtajā vietā, bet jaunās sezonas turnīrs startēs augustā.

Latvijas Futbola federācija apsveic Latvijas klubus ar veiksmīgo iesaistīšanos turnīrā un novēl panākumus arī atbildes cīņās!