Latvijas nacionālā futbola izlase gatavojas 2016.gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Islandi un Turciju. Valstsvienības kandidātu sarakstā iekļauts un abām spēlēm gatavojas arī Polijas kluba „KS Cracovia” uzbrucējs Deniss Rakels, kurš izlasē atgiežas pēc nepilna gada pārtraukuma. Jēkabpils futbola audzēknis intervijā LFF.lv stāsta par savu izsaukumu uz nacionālo izlasi un atzīst, ka U-21 izlasē pieļautās kļūdas vairāk neatkātosies.

Intervija tika ierakstīta 6.oktobrī viesnīcā „Lielupe”, Jūrmalā.

LFF.lv | Kā jūties pēc zināma laika atkal tiekot izsaukts uz Latvijas izlasi? 

Deniss Rakels: „Jūtos šobrīd labi. Esmu ļoti priecīgs atgriezties nacionālajā izlasē. Prieks satikt komandas biedrus. Visi mani ir sagaidījuši ļoti labi. Šobrīd viss notiek tāpat kā arī 2013.gadā, kad tiku izsaukts. Galvenais treneris Marians Pahars ir pārliecināts pār savu plānu. Par izsaukumu uz valstsvienību ar mani pāris nedēļas atpakaļ sazinājās tieši viņš. Mums bija gara saruna. Sanāca tā, ka viņš vēlas mani šeit redzēt.  Teikšu godīgi, ka es biju nedaudz pārsteigts par zvanu. Ņemot vērā ar mani saistītos notikumus, man būs grūti tikt nacionālajā izlasē. Bet tajā brīdī biju ļoti priecīgs un tagad esmu šeit.

Par notikumiem U-21 izlasē, pirmkārt, es personīgi gribētu atvainoties komandas galvenā trenera Daiņa Kazakeviča priekšā. Skaidrs, ka esmu vainīgs un es pats toreiz izdarīju nepareizi. Šobrīd esmu priecīgs, ka man iedota otrā iespēja. Atvainoties gribētu arī Latvijas U-21 komandas biedru priekšā par to, ka tajā brīdī pievīlu viņus. Tāpat protams vēlos atvainoties arī nacionālās izlases puišu, treneru štāba un tās galvenā trenera Mariana Pahara priekšā.  Uzskatu, ka gada laikā esmu pieaudzis. Saprotu, ka gadu nacionālajā izlasē esmu pazaudējis. Taču šobrīd esmu izkāpis no noteiktas bedres. Esmu sācis regulāri spēlēt, klubā gūstu vārtus. Atkārtošos, esmu ļoti priecīgs, ka man tika iedota otrā iespēja un ceru, ka izmantošu to pilnībā un būšu noderīgs mūsu komandai. Šādas muļķības turpmāk vairāk nedarīšu.”

LFF.lv | Kādas lietas šajā laikā Tu esi sapratis? Kāds būtu Tavs ieteikums jaunajiem futbolistiem, lai nākotnē neiekļūtu šādās situācijās?

Deniss Rakels: „Pirmkārt, futbolistam jāsaprot, ka pirmajā vietā vienmēr jābūt nacionālajai izlasei. Šeit tu ierodies, lai pārstāvētu savu karogu, savu dzimteni. Protams, jaunajiem futbolistiem nevajadzētu darīt šādas muļķības. Jākoncentrējas un jācenšas visu darīt komandas vajadzībām. Arī galvenais treneris Marians Pahars vienmēr saka, ka mums jāatslēdzas no klubu lietām un pilnībā jādomā par futbolu un Latvijas izlasi.

Neviens nav aizsargāts no muļķībām. It īpaši jaunie spēlētāji sava nelielā vecuma dēļ. Domāju, ka pēc šāda piemēra, kuru noteikti redzēja arī daudzi jaunie mūsu spēlētāji, visi turpmāk pieņems pareizos lēmumus. Cerēšu, ka tas nekad neatkārtosies. Un nav svarīgi, par kāda vecuma izlasi mēs runājam. Ierodoties valstsvienībā, spēlētājs pārstāv savu valsti un jādomā tikai par to, nevis par kādām citām lietām. Mans ieteikums katram izlases spēlētājam būtu, ierodoties jebkura vecuma valstsvienībā, pilnībā pievērsties un domāt tikai par savas pārstāvētās izlases vajadzībām, kā labāk sagatavoties, trenēties un sekmīgi nospēlēt katru nākamo spēli.”

LFF.lv | Lūdzu, paskaidro situāciju par savu sniegto interviju Polijas medijam, kā arī tajā publiski izskanējušajām n Latvijas medijos pārpublicētajam atziņām!

Deniss Rakels: „Ar pārliecību varu teikt par to un mans viedoklis ir tāds, ka intervijas drukātajā versijā poļu valodā toreiz netika pareizi noformulēts mans viedoklis un mana atbilde uz konkrēto jautājumu. Nemaz nerunājot par to, kā tālāk šī intervija tika pārpublicēta Latvijas medijos... Tulkojums bija nepareizs. Arī mana atbilde, ko sniedzu poļu žurnālistam, arī bija iztulkota nepareizi. Domāju, ka manas vainas šeit nav, jo šajā situācijā kļūdaini tika uzrakstīta intervija poļu valodā, kas savukārt pēc tam kļūdaini tika pārtulkota un pārpublicēta šeit. Toreiz cilvēki izlasīja šo interviju, cilvēki atkal sāka runāt par mani, taču vēlreiz ar pārliecību varu atzīt, ka manis sacītajos vārdos toreiz nebija nekāda naida. Man šķiet, ka šī bija maza kļūda gan no Polijas, gan arī pašmāju korespondentu puses.

Mēs lieliski zinām, ka Polijas medijos mūsu spēlētāj sniegtās intervijas Latvijā tiek pārpublicētas. Konkrētajā gadījumā tika pieļauta kļūda tulkotajā tekstā. Manos vārdos nebija nedz kāda naida vai priekšlaicīga nolūka kādu aizskart.”

LFF.lv | Vai ar šo žurnālistu Tev Polijā bija tālāka komunikācija šajā jautājumā?

Deniss Rakels: „Kontakts pazuda uzreiz. Piebildīšu, ka šis bija tāda Polijas medija korespondents, kurš nav īpaši labvēlīgs. Šim portālam Polijā ir slikta reputācija. Viņi ievieto ļoti daudz negatīvā futbolistu virzienā. Pēc visiem notikumiem tas skāra arī mani. Iespējams, ka korespondenti iedomājās, ka šādā brīdī par mani, ņemot vērā visus notikumus, vēl var kaut ko uzrakstīt vairāk  ne tajā labākajā nozīmē. Uzdeva jautājumu, provicēja, nepareizi pārtulkoja. Sanāca tā, ka es paliku vainīgs. Atkārtošos, ka nekāda ļaunuma no manas puses šajā intervijā neizskanēja, tāpēc lasītāji un līdzjutēji visu nepareizi saprata.”

LFF.lv | Kā Tu vērtē Latvijas nacionālās futbola izlases uzbrukuma potenciālu, kā arī to faktu, ka no Polijas čempionāta (vai arī kādreiz spēlējot Polijā) mūsu komandā šobrīd ir uzbrucēju vairākums?

Deniss Rakels: „Domāju, ka mūs uzbrukuma potenciāls vienmēr bija spēcīgs. Gan pagājušajā gadā, gan arī tad, kad izlasē spēlēja Māris Verpakovskis. Arī šodien uzskatu, ka šī ir viena no spēcīgākajām līnijām. Attiecībā uz Polijas čempionātu uzskatu, ka tajā ir ļoti labs līmenis. To pierāda arī tas, ka izlasē ir pārstāvji tieši no šī čempionāta. Arī Artjoms Rudņevs savulaik sevi lieliski pierādīja Polijā, viņu tur joprojām atceras no labākās puses. Čempionāta līmenis ir ļoti labs, uz spēlēm nāk daudz skatītāju, lieli stadioni un plašs atspoguļojums medijos. Polijas čempionāta ir viss, kas piestāvētu jebkuram Eiropas spēcīgākajam čempionātam. Domāju, ka katra Latvijā spēlējošā futbolista sapnis būtu, lai arī Latvijā pie mums būtu tāpat.

LFF.lv | Kā Tu vērtē Latvijas izlases tuvāko pretinieku – Islandes futbola izlasi?

 Deniss Rakels: „Septembrī mājās Polijā skatījos Islandes un Turcijas komandu spēli. Uzskatu, ka Turcija tajā spēlē, manuprāt, nedaudz nenovērtēja pretinieku. Izgāja laukumā nesagatavoti un nesavākušies. Savukārt Islande parādīja lielu potenciālu, kaujinieciskās spējas. Islande uzvarēja pelnīti. Par Islandes izlasi varu teikt tikai to labāko. Arī iepriekšējā kvalifikācijas ciklā pirms Pasaules čempionāta šī komanda tikai izslēgšanas spēlēs piekāpās Horvātijai. Islandes izlasei ir liels potenciāls, un viņi var būt par vieniem no favorītiem arī tādu spēcīgu komandu grupā, kāda šobrīd ir mums. Es teikšu, ka neesmu ļoti pārsteigts par to, ka Islande pārspēja Turciju savās mājās. Uzskatu, ka, lai arī Turcijai ir spēcīga komanda, tomēr tā vairāk nav tā komanda, kas turkiem bija pāris gadus atpakaļ. Tas gan protams nenoliedz to faktu, ka arī Turcija ir spēcīga izlase. Abu šo komandu savstarpējā spēlē Islande bija favorīts un laukuma viņi to pierādīja. Būs ļoti grūti gan pret Islandi, gan Turciju. Šobrīd noskaņojamies pret Islandi.

Mūsu treneris saka, ka ar 100% gatavību šajā spēlē nebūs pietiekami. Laukumā būs jāizliekas par 150% vai pat 200%, lai cerētu uz pozitīvu rezultātu šajā spēlē.”

LFF.lv | Kāds ir Tavs vērtējums par Latvijas izlases spēlēm septembrī pret Armēniju un izbraukumā pret Kazahstānu? Kādu futbolu līdzjutēji var sagaidīt mūsu komandas izpildījumā oktobrī?

Deniss Rakels: „Jā, es skatījos spēli pret Armēniju. Pret Kazahstānu redzēju gan tikai otro puslaiku, jo biju kluba treniņā. Godīgi sakot, Armēnija sākotnēji mani ļoti pārsteidza, jo sen nebiju šo komandu redzējis. Viņiem bija daudz vārtu gūšanas momentu, kurus gan viņi Skonto stadionā nespēja realizēt. Latvijas izlase savukārt šajā spēlē pierādīja, ka nav jābūt daudz vārtu gūšanas momentiem, lai izcīnītu uzvaru. Mēs guvām divus vārtus, uzvarējām un šobrīd jau visi būs aizmirsuši, kā ritēja pati spēle.

Savukārt Kazahstānā man patika otrais puslaiks, kurā, manuprāt, Latvijas izlase spēlēja labāk pār mājiniekiem. Mūsu komanda bija pelnījusi uzvaru šajā spēlē. Arī šajā nometnē runājot ar spēlētājiem, viņi visi atzīst, ka labāks variants, protams, būtu, ja mūsu komanda Astanā uzvarētu un kvalifikācijas ciklu iesāktu ar trīs punktiem.”

Kas attiecas uz mūsu komandas spēli, tad galvenais treneris Marians Pahars vienmēr pieturās pie savas spēles shēmas. Latvijas izlase vienmēr spēlē no aizsardzības, taču šobrīd mūsu komanda cenšas spēlēt arī kombinacionālu futbolu, bieži pieslēdzot arī malas. Domāju, ka tāds futbols līdzjutējiem patīk. Ļoti ceru, ka mūsu komanda šādu futbolu rādīs arī spēlēs oktobrī savā laukumā pret Islandi un Turciju. Tādējādi mūsu līdzjutēji, kas atnāks uz stadionu, ieraudzīs ne tikai pozitīvu rezultātu, bet arī tādu spēli, kas patiks visiem.”

LFF.lv | Latvijas izlase pirmdien devās uz Bērnu slimnīcu apciemot tās pacientus. Vai arī Tavā klubā jums ir šādi sociālie pasākumi un kā Tu vērtē šādu pasākumu nepieciešamību?

Deniss Rakels: ”Uzskatu, ka tas bija ļoti labs brauciens pie Bērnu slimnīcas. Uzskatu, ka Latvijas nacionālajai izlasei iespējami biežāk jāpiedalās šādos pasākumos, jābrauc ciemos pie bērniem. Arī Polija mēs, kluba spēlētāji, iesaistāmies šādos pasākumos. Tie notiek visnotaļ bieži, gandrīz katru nedēļu noteikti kāds spēlētājs to dara. Tāpēc spēlētāji bieži saņem zvanus no kluba menedžeriem par nepieciešamību doties uz kādu sociālo aktivitāti, piemēram, apciemot slimus bērnus, doties ciemos uz skolu vai bērnudārzu. Šādas akcijas domātas, lai ieinteresētu bērnus futbolā. Es uzskatu, ka tas ir ļoti labi. Bērniem jājūt, ka par viņiem rūpējās, par viņiem neaizmirst. Tādās situācijās bērni ir jāatbalsta. Domāju, ka mūsu tikšanās bērniem paliks atmiņā vel uz ilgu laiku.”

LFF.lv | Kā mūsu līdzjutēji var palīdzēt komandai 10. un 13.oktobrī Skonto stadionā?

Deniss Rakels: „Mēs protams ceram, ka Skonto stadionā oktobra spēlēs būs daudz mūsu līdzjutēju. Jūsu atbalsts mums šobrīd ir ļoti nepieciešams. Komandai priekšā ir divas svarīgas spēles. Ja šajā spēlēs būs pozitīvs iznākums, tad mēs varam arī reāli iesaistīties cīņā par vietu 2016.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Būsim priecīgi, ja līdzjutēju stadionā būs ļoti daudz.  Centīsimies ļoti parādīt iespējami labāko mūsu spēli.

Mēs vienmēr komandas iekšienē runājam, ka katra viesu komanda, kas ierodas Rīgā, viņiem jābaidās no mūsu komandas. Mēs spēlējam savā stadionā, kurā pretiniekam ir ļoti grūti spēlēt. Turklāt, ja uz spēli atnāks pilns stadions, nobaidīsim pretinieku, parādīsim labu futbolu un pozitīvs rezultāts noteikti neizpaliks!”


Latvijas Futbola federācija