Latvijas nacionālā sieviešu telpu futbola izlase trešdien Zviedrijā sāka 2025. gada Pasaules kausa kvalifikācijas pamatkārtas turnīru, ar rezultātu 0:6 (0:1) piekāpjoties Beļģijai.

Latvijas izlase aizvadīja cerīgu pirmo puslaiku, regulāri apdraudot pretinieču vārtus. Savos vārtos tika ielaista tikai viena bumba, tomēr otrā puslaika ievadā īsā laikā sekoja divi Beļģijas spēlētāju precīzi sitieni. Puslaika vidū beļģietes guva vēl divus vārtus, bet spēles izskaņā panāca gala rezultātu.

Sacensību turpinājumā ceturtdien Latvijas izlase tiksies ar mājinieci Zviedriju, bet sestdien pretiniekos būs Slovākija.

Masimiljāno Bellartes vadībā valsti pārstāv piecu vietējo klubu spēlētājas. Komanda nokomplektēta jaunās aprisēs, jo tikai četrām no šī sastāva spēlētājām iepriekš bijusi pieredze oficiālās izlašu sacensībās.

Kvalifikācijas turnīra Elites kārtu sasniegs tikai turnīra pirmās vietas ieguvējas. Pasaules kausa turnīrs sieviešu telpu futbola izlasēm tiks organizēts pirmoreiz. Sacensību mājiniece būs Filipīnas.

Sieviešu telpu futbola izlase tika izveidota 2022. gadā, kad arī piedzīvoja savu starptautisko debiju Eiropas čempionāta priekšsacīkšu kārtas turnīrā Serbijā. Toreiz tika piedzīvoti zaudējumi pret Nīderlandi, Serbiju un Ziemeļīriju.