Latvijas čempionvienība "FC RFS" ceturtdien nodrošināja vietu UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā, kur to gaida vēl astoņas augsta līmeņa spēles.

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra izšķirošās jeb "Play-off" kārtas atbildes spēlē rīdzinieki izbraukumā tikās ar Kipras čempionvienību Nikosijas APOEL, cenšoties nosargāt pirms nedēļas Rīgā iegūto 2:1 pārsvaru. Tas Latvijas čempioniem teju izdevās, taču noslēgumā pēc 1:2 zaudējuma divu spēļu summas iznākums izšķīrās 11 metru sitienu sērijā.

"FC RFS" labā vārtus guva teicamu Eirokausu sezonu aizvadošais Jānis Ikaunieks, kurš 40. minūtē pēc stūra sitiena ar galvu izvirzīja viesus vadībā. Otrajā puslaikā mājinieki dramatiski panāca sev vēlamo rezultātu, otros vārtus gūstot kompensācijas laika ceturtajā minūtē.

Papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles sitienu sērijā Latvijas pārstāvji realizēja visus četrus sitienus, kamēr mājinieki pieļāva divas kļūdas - 4:2.

Uzvarētāji divu spēļu summā kvalificējās UEFA Eiropas līgas pamatturnīram, bet zaudētāji pārcelsies uz UEFA Konferences līgas pamatsacensībām.

Eiropas līgas pamatturnīra jeb līgas fāzes izloze notiks piektdien plkst. 14:00 pēc Latvijas laika.

Līdz ar šo panākumu otro reizi kluba vēsturē un trešo reizi Latvijas futbola vēsturē "FC RFS" būs pārstāvēts kādā no Eiropas klubu sacensību pamatturnīriem. Iepriekš 2022. gadā "FC RFS" kvalificējās UEFA Konferences līgas grupu turnīram, bet 2009. gada rudenī UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā piedalījās FK "Ventspils".