Trešdien Latvijas čempionvienība FC RFS sāka 2024./2025. gada eirokausu sezonu. UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas 1. kārtas spēlē mājās rīdzinieki ar 3:0 uzveica Ziemeļīrijas klubu "Larne FC".

Jau pirmajā puslaikā RFS sniegums laukumā apliecināja to, ka rīdzinieki ir dueļa favorīti. Pirmoreiz bumba viesu vārtos ielidoja pirmā puslaika vidū, kad Jānis Ikaunieks pēc brīvsitiena bija acīgākais pretinieku soda laukumā, taču vārtu guvums netika ieskaitīts pēc VAR pārbaudes - aizmugure. Toties nedaudz vēlāk Jānis Ikaunieks teicami piespēlēja bumbu Mārtiņam Ķiguram, kurš sita nekļūdīgi - 1:0. Kopumā pirmais puslaiks aizritēja RFS zīmē, un vēl pāris reižu "Larne" no vārtu zaudējuma tikai vārtsarga meistarība.

Spēlei atsākoties, otrā puslaika sākumā RFS dubultoja savu pārsvaru, kad pēc stūra sitiena ar precīzu sitienu izcēlās nupat komandas rindas papildinājušais Daniels Balodis, kuram tā bija pirmā spēle komandas sākumsastāvā pēc pārejas no "Valmiera FC". Savukārt 60. minūtē Stefans Paničs ar teicamu precizitāti realizēja tiešo brīvsitienu, panākot jau 3:0 Latvijas kluba labā.

Atbildes spēle 17. jūlijā notiks Ziemeļīrijā. Nākamajā kārtā iekļūs dueļa uzvarētājs divu spēļu summā. Šī pāra uzvarētājs kvalifikācijas otrajā kārtā tiksies ar Norvēģijas "Bodo/Glimt" komandu.

Līdz šim pēdējā reize, kad Latvijas klubs pārvarēja kaut vienu kārtu UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, ir 2009. gads, kad to paveica FK "Ventspils", galu galā tosezon iekļūstot UEFA Eiropas līgas grupu stadijā.

Trešdien vēlāk vakarā UEFA Konferences līgas kvalifikācijas maču aizvadīja FK "Auda", mājās uzņemot Fēru salu komandu "B36". Latvijas klubs guva panākumu ar 2:0.

Ceturtdien UEFA Konferences līgas spēli mājās aizvadīt FK "Liepāja", sacenšoties ar "Vikingur" no Fēru salām. Savukārt "Riga FC" UEFA Konferences līgas kvalifikācijā iesaistīsies no otrās kārtas, kad 25. jūlijā un 1. augustā samēros spēkus ar poļu klubu Vroclavas "Slask".