Noslēgušās Baltijas Jaunatnes futbola līgas (BYFL) pusfināla spēles, pēc kurām cīņu par U-15 vecuma grupas titulu turpina Rīgas Futbola skola.

Kā ziņots, iepriekš BYFL ceturtdaļfināla barjeru pārvarēja abas Latvijas pārstāves U-15 vecuma grupā, kamēr U-16 konkurencē neviena no trim mūsu komandām labāko četriniekā neiekļuva.

Rīgas Futbola skola iepriekš savā apakšgrupā ierindojās otrajā vietā, vēlāk ceturtdaļfinālā pārspēja Viļņas BFA no Lietuvas, bet pusfinālā tikās ar pirmā posma savas apakšgrupas uzvarētāju Klaipēdas FM no Lietuvas. Pirmajā spēlē savā laukumā rīdzinieki otrajā puslaikā guva trīs bezatbildes vārtus (Alans Stepanovs, Zahars Maligins, Roberts Andreļevskis) un uzvarēja ar 3:1, bet atbildes spēlē viesos tika svinēts panākums ar 4:1.

Otra Latvijas pārstāve FS "Metta" pusfinālā nepārvarēja citas Lietuvas akadēmijas Kauņas "Žalgiris" barjeru – 0:1 savā laukumā un 0:4 izbraukumā. Mettieši pirms tam savā apakšgrupā ieņēma otro vietu, bet ceturtdaļfinālā apspēlēja Tallinas "Flora" vienaudžus no Igaunijas. Kauņas pārstāvji pirms tam savā apakšgrupā ierindojās pirmajā pozīcijā, un duelī ar Rīgas Futbola skolu viņi bija pārāki ar 4:1.

U-15 vecuma grupas fināls, visticamāk, risināsies septembrī.

Sacensības, kā ierasts, risinās divās vecuma grupās – U-16 (2008. dz.g.) un U-15 (2009. dz.g.). Katrā no vecuma grupām spēkiem mērojas pa četrām labākajām komandām no trim Baltijas valstīm saskaņā ar iepriekšējā gada valstu čempionātu rezultātiem attiecīgajā vecuma kategorijā. Katrā no vecumiem komandas bija sadalītas divās apakšgrupās pa sešām komandām katrā, kas savā starpā aizvadīja viena apļa turnīru. Pēc tam pa četrām labākajām katras apakšgrupas komandām piedalās izslēgšanas spēļu turnīrā, kur notiek cīņa divu spēļu summā.

Informācija par turnīra spēlēm un tiešraidēm pieejama mājaslapā www.baltic-league.com.

Kā ziņots, pirmajā BYFL sezonā 2022. gadā spēkiem mērojās pa četrām labākajām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandām U-15 vecuma grupā, kad otro vietu izcīnīja FS "Metta", bet pērn turnīrs paplašinājās, klāt nākot arī U-16 vecuma grupai. Tajā zeltu ieguva FS "Metta", bet U-15 konkurencē SK "Super Nova" ierindojās otrajā pozīcijā.