Jau divus gadus "Ghetto Football" komanda rīko turnīrus Eiropas lielākajās pilsētās, meklējot spēcīgākās ielu futbola komandas vecajā kontinentā. Jau nākamnedēļ, 29. maijā, no plkst. 18:00 Grīziņkalnā risināsies Eirotūres superfināls, kurā par čempionu titulu cīnīsies labākās komandas no Horvātijas, Ungārijas, Austrijas, Vācijas, Nīderlandes, Beļģijas, Dānijas un Latvijas.

Cīņa par Eiropas ielu futbola karaļa titulu vārda tiešajā nozīmē būs karsta, jo Grīziņkalna asfaltu satricinās elites komandas. Piemēram, "Pannahouse" no Dānijas, kas ir viena no titulētākajām ielu futbola komandām pasaulē. Viņi arī pērn ieguva "Ghetto Football" Pasaules kausu. Sīvu konkurenci dāņiem izrādīs "Inter Klessheim FC" no Austrijas, kuri pagājušajā gadā tika kronēti par pasaules čempioniem prestižajā "Red Bull Four 2 Score" turnīrā. Šī komanda ir daļa no "Kings of Klessheim" organizācijas, kas tiks pārstāvēta ar vēl divām austriešu komandām - "Poschis Jungs" un "Underrated".

No Berlīnes uz Rīgu brauks zināmākā Vācijas komanda "Balkan MIX", kas uzvarēja Berlīnes turnīrā. Savukārt no Hamburgas kvalifikācijas turnīrs uzņems trīs komandas - uzvarētājus "Dream Team" no Belģijas, kā arī Vācijas pārstāves "Team Fiend" un "Bambis".

No Ungārijas turnīram kvalificējusies komanda "Fogdmegasorom", savukārt no skaistās Horvātijas pilsētas Džakovas redzēsim komandu DNDD. Rīgā pirmoreiz spēlēs komanda no Kopenhāgenas "Speedy", bet Nīderlandi pārstāvēs "El Jackson".

""Ghetto Football" kustība iedvesmo cilvēkus visā pasaulē. No mums piemēru ņem ne tikai Eiropā, bet arī tālākās valstīs. Piemēram, Japānā, Ķīnā, ASV, pat Kolumbijā un daudzās citās valstīs. Kopā ar 50 partneriem esam nodibinājuši Starptautisko ielu futbola asociāciju, un mums ir globāli plāni 3 pret 3 futbola popularizēšanai globālā mērogā," saka "Ghetto Football" līderis Antons Semeņaks.

2023. gadā "Ghetto Football" rīkoja astoņus turnīrus septiņās Eiropas pilsētās. Labākās komandas 29. maijā būs redzamas superfinālā Rīgā. No Latvijas turnīrā piedalīsies komanda "Amatieri", bet vēl divas komandas tiks noskaidrotas šo trešdien Grīziņkalnā "Ghetto Football" sezonas otrajā posmā.

Informāciju sagatavoja:
"Ghetto Games"