Otrajā UEFA Attīstības turnīra spēlē Latvijas WU-17 meiteņu izlase ceturtdien Čehijā tikās ar laukuma saimniecēm, piekāpjoties ar rezultātu 0:1 (0:1).

Latvijas izlases sākumsastāvā tika veikta plaša rotācija, vietu starta virknējumā pēc iepriekšējā mača saglabājot vien četrām futbolistēm. Iedzinējās komanda nonāca pēc 11 nospēlētām minūtēm, tomēr turpinājumā ar pašaizliedzīgu cīņu un pretuzbrukumu centieniem spēles intrigu noturēja dzīvu, lai arī darba netrūka ne aizsardzībā, ne vārtsardzei Nikolai Jeļšinai.

Otrdien pirmās kārtas mačos Latvijas jaunietes pēc 1:1 neizšķirta pēcspēles sitienos uzvarēja Zviedriju, bet Čehija ar 0:4 zaudēja Šveicei. Noslēdzošo spēli pret šveicietēm Latvijas pārstāves aizvadīs svētdien.

Visu šī turnīra Latvijas valstsvienības sāncenšu iepriekšējā sasaukuma izlases sacentās Eiropas čempionāta kvalifikācijas A līgā.

Galvenais treneris Rihards Gorkšs sastāvā pulcējis 2008. un 2009. dzimšanas gada spēlētājas no astoņiem pašmāju klubiem un vienu futbolisti no Norvēģijas.

Kā ziņots, iepriekšējā sasaukuma Latvijas WU-17 izlase 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas B līgas otrās kārtas turnīrā tika pie divām uzvarām trīs spēlēs, tomēr par spīti tam bija spiesta samierināties ar apakšgrupas trešo pozīciju. No nesenākā sastāva gatavošanos jaunajam ciklam šajā turnīrā turpina astoņas futbolistes.

Jaunā kvalifikācijas cikla izloze WU-17 un WU-19 izlasēm gaidāma 7. jūnijā.