Latvijas WU-17 meiteņu izlase sestdien noslēdzošajā 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas B līgas otrās kārtas turnīra mačā Fēru salās ar rezultātu 5:0 (3:0) uzvarēja Gruziju un savā apakšgrupā ierindojās trešajā vietā.

Izlases sākumsastāvā tika sūtītas vairākas spēlētājas, kuras iepriekšējos mačos pie spēles laika netika vai tika maz. Visās trīs turnīra cīņās starta vienpadsmitniekā devās Rendija Baltrušaite, Annija Gabriela Andersone, Līva Šteinberga, Paula Dzene, Helēna Reinfelde un Ambera Logana Primaka.

Spēles ievadā abas komandas apmainījās ar sitieniem pa vārtiem, bet rezultātu Latvijas izlasei izdevās atklāt 27. minūtē, kad precīza bija Reinfelde. Puslaika beigās ar neilgu laika intervālu pārsvaru nostiprināja Lizete Dūmiņa un P. Dzene.

Arī otro puslaiku Latvijas jaunietes sāka ar pamatīgu sitienu gūzmu, kas 56. minūtē ļāva Reinfeldei ar saviem otrajiem vārtiem panākt 4:0. Jau kompensācijas laikā otro reizi mačā izcēlās arī P. Dzene.

Sacensību ievadā pirms nedēļas Latvija ar 2:1 uzvarēja Fēru salas, bet trešdien sekoja 0:2 zaudējums Rumānijai, kas pirmajā kārtā sacentās A līgā. Gruzija tikmēr bija piedzīvojusi divus zaudējumus – 1:2 pret Rumāniju un 0:2 pret Fēru salām.

Citā sestdienas spēlē Fēru salas ar 3:1 apspēlēja Rumāniju. Līdz ar to trīs komandas turnīru noslēdza ar sešiem punktiem, un šo komandu savstarpējo spēļu rezultātā pirmo vietu ieņēma Fēru salas, otrās bija rumānietes, bet Latvijas izlasei trešā pozīcija.

Galvenais treneris Rihards Gorkšs sastāvā bija iekļāvis futbolistes no septiņiem pašmāju klubiem, kā arī divas jaunietes no ASV.

Latvijas WU-17 izlase B līgas pirmās kārtas turnīrā pērn Serbijā tika pie uzvaras pret Andoru un ierindojās trešajā pozīcijā, netiekot uz A līgu, kur otrajā kārtā tiek dalītas ceļazīmes uz finālturnīru.

Otrās kārtas B līgā notiek cīņa par iekļūšanu A līgā nākamajam kvalifikācijas ciklam. Pie šādas iespējas tiks apakšgrupu uzvarētājas un viena no otro pozīciju īpašniecēm ar labākajiem rādītājiem pret savas grupas pirmo un trešo vietu ieguvējām.