Izvērtējot "Optibet" Nākotnes līgas 2024. gada sezonas dalībnieku atbilstību prasībām, Latvijas Futbola federācijas (LFF) Klubu licencēšanas pirmās instances padome ceturtdien piešķīra LFF B licenci desmit pretendentiem. Kopā ar tiem dalībai turnīrā pieteikušās arī četras virslīgas klubu dublieru komandas. Tāpat piešķirtas licences dalībai jaunajā Sieviešu futbola līgas (SFL) sezonā.

"OPTIBET" NĀKOTNES LĪGA:

Pēc visu kritēriju pilnvērtīgas izpildes licence piešķirta SK "Super Nova", Skanstes SK, JDFS "Alberts", JFK "Ventspils", AFA "Olaine", FK "Smiltene"/BJSS un "Ogre United" komandām.

"Leevon Saldus" licence piešķirta pēc visu kritēriju pilnvērtīgas izpildes. Padome gan vērš kluba uzmanību uz to, ka spēkā esošā sadarbība ar Saldus Sporta skolu var būt spēkā uz 2024. gada sezonu, taču gadījumā, ja "Leevon Saldus" 2025. gadā pretendēs uz LFF B licenci un būs mainīta kluba pirmās komandas lokācija, tad organizācijai, kurā būs "Leevon Saldus" jaunatnes sistēma, būs jāatrodas ne vairāk kā 50 kilometru attālumā.

"Mārupes SC" licence piešķirta ar nosacījumu, ka līdz š.g. 1. martam klubs iesniedz nepieciešamos dokumentus infrastruktūras kritēriju (rezerves stadiona dokumentācija), kā arī personāla un administratīvo kritēriju (personu kvalifikācijas dokumenti) pilnvērtīgai izpildei.

Padome lēmusi nepiešķirt LFF B licenci FK "Beitar" klubam saistībā ar sporta, personāla un administratīvo, finanšu, infrastruktūras un sociālās atbildības kritēriju neizpildi. Sekojoši padome izskatīja "Rēzeknes" kā pirmā rezerves pretendenta kandidatūru.

"Rēzekne" licence piešķirta ar nosacījumu, ka līdz š.g. 20. februārim klubs iesniedz nepieciešamos dokumentus finanšu kritēriju (nākotnes finanšu informācija) pilnvērtīgai izpildei.

Dalībai turnīrā pieteikušās arī sekojošas virslīgas klubu dublieru komandas - "Riga FC-2", RFS-2, "Valmiera FC-2" un FK "Tukums 2000/TSS-2".

Divu apļu turnīra sākums paredzēts 5.-7. aprīlī.

"Optibet" Nākotnes līgas uzvarētāji iegūst tiesības pārcelties uz "Optibet" Virslīgas čempionātu, bet otrās vietas ieguvēja aizvadīs pārspēles ar Virslīgas devīto labāko komandu. Vienības, kas "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņems 13. un 14. vietu, zaudēs tiesības piedalīties 2025. gada "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā un savu vietu dos labākajām "Altero.lv LIIGA" pārstāvēm. Komanda, kas 2024. gada čempionātā ieņems 12. vietu, divās pārspēlēs tiksies ar "Altero.lv LIIGA" komandu, kas 2024. gada čempionātu noslēgs trešajā vietā.

Turnīram iespējams sekot līdzi Facebook un Instagram kontos.

SIEVIEŠU FUTBOLA LĪGA:

Valsts vadošajā sieviešu futbola turnīrā otro sezonu pēc kārtas spēkosies astoņas komandas.

Licences izsniegšanas kritērijiem pilnībā atbilda pieci klubi - Rīgas Futbola skola, FS "Metta", FK "Olaine", FK "Iecava" un Liepājas Futbola skola.

"Riga FC Women" licence piešķirta ar nosacījumu, ka līdz š.g. 1. martam klubs iesniedz nepieciešamos dokumentus personāla un administratīvo kritēriju pilnvērtīgai izpildei.

FK "Auda" un SFK "Rīga" licence piešķirta ar nosacījumu, ka līdz š.g. 1. martam klubi iesniedz nepieciešamos dokumentus infrastruktūras kritēriju pilnvērtīgai izpildei.

Līdz ar to SFL čempionātā šogad startēs visi pērnās sezonas dalībnieki, izņemot SK "Super Nova" komandu, kuras vietā sacensībās debitēs "Riga FC Women".

Trīs apļu turnīra sākums paredzēts 29. martā.

SFL turnīrā iepriekš lielākais komandu skaits bija septiņas 2014. un 2022. gada sezonās, bet jau pērn pirmoreiz vēsturē sacensībās piedalījās astoņas vienības. Līgas attīstības plāns paredz astoņu komandu dalību ar izkrišanas un paaugstināšanās sistēmu, tādējādi nodrošinot ritmisku spēļu kalendāru un veicinot konkurenci komandu starpā.

Latvijas sieviešu un meiteņu futbola aktualitātēm iespējams sekot līdzi Facebook un Instagram.