Aizvadītajā svētdienā, 10. decembrī, Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF), Futbola Turnīru asociācijas (FTA) un Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētā 2023./2024. gada Latvijas veterānu (40+) čempionāta telpu futbolā pirmais sabraukums. Vislabāko sniegumu desmit dalībnieču konkurencē demonstrēja "Jūrmala", savā apakšgrupā uzvarot visas četras cīņas. Jāpiebilst, ka jūrmalnieki iepriekš triumfēja arī Aizkrauklē notikušajā kausa izcīņas turnīrā.

Kā iepriekš vēstīts, turnīra dalībnieces atbilstoši kausa sacensībās uzrādītajiem rezultātiem tika sadalītas A un B apakšgrupās. A grupā "Jūrmala" vecmeistari uzvarēja visās četrās cīņās, ne reizi neielaižot bumbu savos vārtos (14:0), turklāt apakšgrupas pastarīti "Ķekavas novads" sagraujot ar 9:0. Ar deviņiem izcīnītiem punktiem otro vietu ieņēma ASK "Kadaga", atstājot aiz sevis Aizkraukles SAMGUS (6), "Sigulda" (3) un jau pieminēto "Ķekavas novads" vienību, kas punktus gūt nespēja.

Tikmēr B grupā desmit no maksimāli 12 iespējamajiem punktiem iekrāja "DSV Latvia", vienīgo reizi zaudējot punktus mačā pret otrajā pozīcijā finišējušo FK 02 (8), kur tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts – 1:1. Trešajā vietā finišēja FK "Viesulis" (7), bet divās noslēdzošajās tabulas ailītēs izkārtojās attiecīgi Ludzas "Latgols" (3) un FREE (0).

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju pēc pirmā sabraukuma kļuvis Guntis Gabrāns (ASK "Kadaga"), kurš sāncenšu vārtsargus sarūgtināja sešas reizes, bet visvairāk vārtus – 14 – šajā posmā guva iepriekš minētā "Jūrmala".

Kopvērtējuma tabulā tādējādi ar pieciem punktiem priekšgalā izvirzījušās "Jūrmala" un "DSV Latvia", četrus punktus iekrājušas abu grupu otro vietu īpašnieces ASK "Kadaga" un FK 02. Atbilstoši sacensību reglamentam nākamais posms būs jāizlaiž ne tikai divām vājākajām vienībām (FREE un "Ķekavas novads"), bet arī astotajai spēcīgākajai komandai Ludzas "Latgols", jo dalību nākamajā sabraukumā apstiprinājušas arī "Sportima", "SLV Pluss" un Olaines Futbola veterānu klubs.

Tādējādi čempionāta nākamajā sabraukumā, kas plānots 7. janvārī, A grupā startēs "Jūrmala", FK 02, SAMGUS, "Sportima" un "SLV Pluss", bet B apakšgrupā spēkosies "DSV Latvia", ASK "Kadaga", FK "Viesulis", "Sigulda" un Olaines Futbola veterānu klubs.

Kā vēstīts, Latvijas čempionāta ietvaros pēc janvāra posma nākamais sabraukums notiks 4. februārī, bet finālturnīrā, kas plānots 24. martā, piecas labākās vienības, ņemot līdzi kvalifikācijas sabraukumos iekrātos kopvērtējuma punktus, cīnīsies par medaļām, savukārt nākamās piecas analoģiskā veidā noskaidros Cerību kausa ieguvēju. Trīs labākās komandas un Cerību kausa ieguvēja, kā arī labākie individuālajās nominācijās saņems apbalvojumus un piemiņas veltes.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija