Pēc mūsu sieviešu futbola valstsvienības uzvaras UEFA Nāciju līgā pār Andoru savus komentārus par maču sniedza Latvijas izlases galvenais treneris Romāns Kvačovs un uzbrucēja Olga Ševcova, kura šodienas uzvaru kaldināja ar trim gūtiem vārtiem.

Romāns Kvačovs:

"Gribu pateikt lielu paldies komandai par šodienas sniegumu tādos laikapstākļos. Ir uzvara, pārliecinoša uzvara, ar tādu diezgan labu rezultātu. Tāpat, protams, liels paldies cilvēkiem, kuri šodien mūs atbalstīja klātienē tribīnēs. Visu laiku varējām viņus ļoti labi dzirdēt. Viņu aplausi par labām epizodēm mūs ļoti iepriecināja. Tas ir arī viens no faktoriem, kāpēc mēs šodien tik labu spēli aizvadījām. Paldies arī visiem, kuri skatījās šo spēli ekrānos.

Par pašu spēli varu komentēt tā - kā mēs paredzējām, ka pretinieki pret mums šodien spēlēs, tā arī bija. Viņi pret mums izmantoja divas shēmas, sākumā ar nedaudz lielāku spiedienu uz mums, pēc tam ar akcentu uz aizsardzību. Tam visam bijām gatavi, treniņos modelējām visas šīs situācijas. Pretinieks mūs šodien nekādi nepārsteidza. Bet vairāk koncentrējāmies tieši mūsu pašu sniegumam, mūsu spēlei uzbrukumā. Laikapstākļu dēļ gan vajadzēja ieviest dažas korekcijas. Šodien nevarējām tik daudz spēlēt kombinacionālu futbolu, jo uz tāda laukuma to bija grūti izdarīt.

Vienmēr uzvar visa komanda kopumā. Pat meitenes, kuras šodien netika laukumā, mums ļoti palīdz trenēties un sagatavoties spēlēm, tāpēc uzvara ir arī viņu nopelns. Protams, vēlos izcelt mūsu līderes Olgas Ševcovas fantastisko sniegumu. Viņa šodien nopelnīja hat-trick - iesita trīs vārtus. Taču kopumā tas ir visas komandas panākums.

Kā pirms katras spēles, arī pirms šī mača mēs maiņas bijām saplānojuši, zinājām arī minūtes, kurās vēlamies tās veikt. Spēles gaita mums šoreiz atļāva pieturēties pie mūsu plāna.

Pēc spēles ģērbtuvē visus apsveicu ar uzvaru. Norādīju uz to, ka mums komandā izveidojies ļoti labs kolektīvs, labs mikro klimats un ir raksturs. Domāju, tieši raksturs mums palīdzēja šodien tik pārliecinoši uzvarēt.

Kad esam izlasē, mums vienmēr ir pozitīvs noskaņojums. Tādā noskaņojumā brauksim uz Maltu. Pēdējā mačā vēlamies uzvarēt. Vēl jo vairāk tāpēc, ka spēlēsim pret grupas līderi. Mūsu mērķis ir apvienot mūsu spēles stilu ar uzvarošu rezultātu, ar trim punktiem tabulā."

Olga Ševcova:

"Šodien pirmo reizi mūžā spēlēju šādā laukumā, un šodien man ir pirmais hettriks. Šķiet ne tikai izlasē, arī klubu rindās neatceros, lai būtu iesitusi "hat-trick", ļoti patīkamas sajūtas.

Sākumā spēle negāja, es teiktu, ka mēs ilgi nevarējām pierast pie laukuma, tāpēc nemaz negaidīju šādu gala rezultātu. Protams, pirmais vārtu guvums deva pārliecību, jo pretinieces "nosēdās". Otrais vārtu guvums mainīja spēli, bet pēc mūsu trešajiem vārtiem andorietes pilnīgi salūza.

Šajos laikapstākļos šīs dienas spēli grūti nosaukt par kvalitatīvu futbolu, bet noteikti vēlos pateikties komandai un ikvienai spēlētājai, kura iznāca šādos apstākļos laukumā un cīnījās līdz galam.

Kad mazliet aizkavēja spēles sākšanos, tas deva komandas iekšienē daudz brīvāku atmosfēru. Ģērbtuvē bija ļoti dzīvīga un jautra atmosfēra, viena otru uzmundrinājām un, neskatoties ne uz ko, gatavojāmies spēlei. Mūsu komandu tas ietekmēja tikai pozitīvi.

Varbūt šīs dienas rezultāts nav īsti atbilstošs parādītajai spēles kvalitātei. Bet pirms spēles jau noskaņojāmies, ka izmanīt neko nevarējām. Apstākļi visiem bija vienādi, vienāds laukums, viena bumba. Visi cīnījās. Paldies visai komandai!"