Sākusies pieteikšanās 2023./2024. gada Latvijas veterānu (40+) čempionātam telpu futbolā, ko līdzīgi kā pērnajā sezonā organizē Rīgas Futbola federācija (RFF) sadarbībā ar Futbola Turnīru asociāciju (FTA) un Latvijas Futbola federāciju (LFF). Turnīrs notiks laika periodā no 10. decembra līdz 24. martam pēc sabraukumu principa Latvijas pilsētu sporta zālēs. Savukārt 19. novembrī Aizkrauklē notiks Latvijas kausa izcīņa veterānu komandām.

Sacensību norise plānota kvalifikācijas sabraukumos un finālturnīrā (provizoriski plānotie datumi ir 10. decembris, 7. janvāris, 4. februāris un 24. marts). Kvalifikācijas sabraukumos katra komanda, pa reizei tiekoties ar katru pretinieci savā grupā, aizvadīs 2-4 spēles. Finālturnīrā, kas plānots 24. martā, piecas labākās vienības, ņemot līdzi kvalifikācijas sabraukumos iekrātos kopvērtējuma punktus, cīnīsies par medaļām, savukārt nākamās piecas analoģiskā veidā noskaidros Cerību kausa ieguvēju.

Atkarībā no startējošo komandu skaita kvalifikācijas sabraukumos dalībnieces tiks sadalītas vienā vai divās grupās. Tā kā maksimālais vienību skaits sabraukumā ir desmit, divās apakšgrupās dalībnieces tiks dalītas, ja sabraukumam pieteiksies sešas un vairāk komandas. Kopvērtējumā punkti tiks krāti katrā grupā atsevišķi (no 5 līdz 1 atkarībā no ieņemtās vietas), bet finālturnīrā tos reizinās ar koeficientu 2 un summēs pie kvalifikācijas sabraukumos sakrātajiem punktiem.

Pieteikumi dalībai katram sabraukumam jāiesniedz atsevišķi uz speciālas veidlapas, kas nolikumā minētajos termiņos (līdz 17. novembrim pirmajam sabraukumam) jānosūta uz e-pasta adresi j.obodnikova@rigasfutbols.lv. Savukārt Latvijas kausa izcīņai, kas 19. novembrī notiks Aizkrauklē, pieteišanās ritēs līdz pirmdienai, 13. novembrim. Kausa izcīņa plānots kā atsevišķs turnīrs un vienlaikus arī kā kvalifikācija Latvijas veterānu čempionāta pirmajam sabraukumam.

Turnīram drīkst pieteikt maksimums 20 spēlētājus un desmit oficiālās personas, bet sabraukumam – 14 spēlētājus un sešas oficiālās personas. Piedalīties drīkst dalībnieki, kuri dzimuši ne vēlāk kā 1983. gadā, bet no 2024. gada 1. janvāra – ne vēlāk kā 1984. gadā. Pārejas atļautas līdz 31. decembrim. Sacensības, pateicoties LFF finansējumam, ir bezmaksas.

Čempionāta laureātu sveikšana notiks 24. martā. Trīs labākās komandas un Cerību kausa ieguvēja, kā arī labākie individuālajās nominācijās saņems apbalvojumus un piemiņas veltes.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija