Noslēdzot 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas B līgas pirmās kārtas turnīru Bulgārijā, otrdien Latvijas WU-19 izlase cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Gruziju.

Arī šī spēle savainojuma dēļ bija jāizlaiž Santai Sanijai Vuškānei, tāpat komandai nevarēja palīdzēt iepriekšējos mačos sākumsastāvā gājusī Emija Emīlija Saule. Pirmoreiz turnīrā vietu starta vienpadsmitniekā izpelnījās Loreta Dārta Auziņa, Alīna Ansone un Sofija Gluščuka.

Pirmajā puslaikā pārsvars piederēja Gruzijas izlasei, kas izdarīja vairākus sitienus pa vārtiem un lika Elzai Renātei Strazdiņai regulāri iesaistīties spēlē. Latvijas izlase atbildēja ar vienu neprecīzu Nikolas Preijeres raidījumu puslaika vidū. Otrais puslaiks sākās ar Kristiānas Esteres Pungas neprecīzu sitienu, kamēr pretinieču uzbrukuma apjomi tika samazināti. Spēles beigās ar mēģinājumiem gūt vārtus atzīmējās Marina Teļukeviča un Evelīna Jaunslaviete, rezultātam tā arī paliekot 0:0.

Iepriekš turnīra pirmajā kārtā Latvijas izlase ar 0:5 piekāpās Horvātijai, bet Bulgārija ar 2:1 uzvarēja Gruziju. Vēlāk Latvija un Bulgārija cīnījās neizšķirti 1:1, bet Horvātija pārspēja Gruziju ar 7:0. Gan Bulgārija, gan Horvātija iepriekšējā ciklā zaudēja vietu A līgā.

Turnīra kopvērtējumā Latvijas izlase ar diviem punktiem ierindojās trešajā vietā, bet labākā bija Horvātija, kas bulgārietes otrdien pārspēja ar 3:2.

B līgā komandas cīnās par iespēju pakāpties uz A līgu, no kuras otrajā kvalifikācijas kārtā tiks dalītas ceļazīmes uz finālturnīru. Uz A līgu tiks paaugstinātas apakšgrupu uzvarētājas un viena no otro pozīciju īpašniecēm ar labākajiem rādītājiem pret savas grupas pirmo un trešo vietu ieguvējām. Tikmēr otrās kārtas B līgas turnīros komandas cīnīsies par iespēju pakāpties uz A līgu jau nākamajam kvalifikācijas ciklam.

Nākamā gada WU-19 Eiropas čempionāta finālturnīrs ar astoņu komandu dalību notiks Lietuvā.

Kā ziņots, šovasar Rīgā notikušajā Baltijas kausa izcīņas turnīrā Latvijas WU-19 izlase izcīnīja pirmo vietu, sacensībās triumfējot trešo reizi pēc kārtas.