Latvijas U-19 jauniešu izlase trešdien Rīgā uzsāka 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmās kārtas turnīru, cīnoties neizšķirti 1:1 (0:0) ar Ungāriju.

Spēles pirmajā puslaikā komandas pretinieku vārtus apdraudēja reti, bet mājinieku rindās labākā iespēja bija Kevinam Cēsniekam, kurš no vārtu priekšas spēcīgi raidīja bumbu mērķim pāri. Otrā puslaika pirmajā minūtē 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem nopelnīja Ivans Smirnovs, un to pretinieki pārvērta gūtos vārtos. Mača 55. minūtē vienatnē pret vārtsargu izdevās izskriet Cēsniekam, kurš ar atkārtotu sitienu atjaunoja neizšķirtu.

Turpinājumā lielāks teritoriālais pārsvars piederēja ungāriem, tomēr lieli draudi Dāvja Viljama Veisbuka sargātajiem vārtiem neradās, vairākiem sitieniem tiekot arī pašaizliedzīgi nobloķētiem. Latvijas izlasei tikmēr izdevās vairāki ātrie pretuzbrukumi, kuros labās pozīcijās bija gan Kristiāns Mežsargs, gan Hugo Jesse.

Citā pirmās kārtas mačā trešdien Norvēģija ar 10:0 sagrāva Gibraltāru.

Turnīra turpinājumā Latvijas izlase sestdien (18:00) tiksies ar Norvēģiju, bet otrdien (14:00) mērosies spēkiem ar Gibraltāru. Abi mači notiks Jāņa Skredeļa stadionā, ieeja bez maksas.

Elites kārtu sasniegs 13 apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī vēl viena no trešo pozīciju īpašniecēm ar labākajiem rezultātiem pret savas grupas pirmajām divām komandām. Finālturnīrs nākamā gada jūlijā notiks Ziemeļīrijā.

Latvijas izlases sastāvā pulcēti spēlētāji no deviņiem pašmāju klubiem, Itālijas, Austrijas un Slovēnijas.

Iepriekšējā sasaukuma Latvijas U-19 izlase kvalificējās Elites kārtai, kur trīs mačos tika pie viena punkta. Šī vecuma Latvijas izlase Elites kārtā spēlējusi trīs reizes.