Latvijas U-17 jauniešu izlase trešdien Moldovā pirmajā 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 0:3 (0:2) zaudēja Polijai.

Spēles ievads aizritēja bez bīstamiem uzbrukumiem, bet pēc puslaika vidus divreiz bumba no labām pozīcijām lidoja garām Krista Pļaviņa sargātajiem vārtiem. Polijas jauniešu uzbrukumiem puslaika beigās kļūstot biežākiem, Pļaviņam 37. minūtē nācās savu komandu glābt, tomēr 41. minūtē pēc tālas piespēles mūsu vārtsargs kļūdījās, bumbai atrodot ceļu vārtos. Jau puslaika kompensācijas laikā pretiniekiem izdevās pārsvaru dubultot, kad talkā nāca veiksmīgs bumbas rikošets.

Otrā puslaika pašā sākumā pēc centrējuma un sitiena no asa leņķa Polijas izlase guva savus trešos vārtus, un turpinājumā spēles grožus pārliecinoši kontrolēja. Latvijas izlasei nācās daudz aizsargāties, ar šiem pienākumiem atlikušajā laikā tiekot galā godam. Mača pašās beigās par pēdējās cerības pārkāpumu noraidīts no laukuma tika Artjoms Černovs.

Sacensību turpinājumā Latvijas izlase sestdien tiksies ar Zviedriju, bet nākamajā otrdienā pretiniekos būs Moldova.

Elites kārtu sasniegs 13 apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī vēl piecas trešo pozīciju īpašnieces ar labākajiem rezultātiem pret savas grupas pirmajām divām komandām. Finālturnīrs nākamā gada maijā un jūnijā notiks Kiprā.

Galvenais treneris Jurģis Pučinsks sastāvā iekļāvis spēlētājus no deviņiem pašmāju klubiem, Skotijas, Itālijas, Anglijas, Vācijas un Beļģijas.

Iepriekšējā sasaukuma Latvijas U-17 izlase kvalificējās Elites kārtai, kur trīs mačos tika pie viena punkta. Šī vecuma Latvijas izlase Elites kārtā spēlējusi piecas reizes.