Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) izpildkomiteja 26. septembrī izvēlējusies Latvijas Futbola federāciju (LFF) kā 2027. gada Eiropas U-17 čempionāta finālturnīra puišiem rīkotāju. Šis kļūs par lielāko un nozīmīgāko futbola turnīru, kura rīkošana uzticēta Latvijai.

Eiropas čempionāta finālturnīrā U-17 vecuma grupā piedalās kontinenta 16 spēcīgākās izlases, kurās pulcētas Eiropas un pasaules futbola nākotnes lielākās zvaigznes. Atlase uz 2027. gada finālturnīru, kurā piedalīsies 2010. gadā un vēlāk dzimuši spēlētāji, sāksies gadu iepriekš, bet Latvijai kā turnīra rīkotājai garantēta vieta starp dalībniekiem.

LFF pieteikums finālturnīra organizēšanai paredz, ka spēles uzņems "Skonto" stadions un Nacionālais stadions Daugava Rīgā, "LNK Sporta parka" Rīgā, Zemgales Olimpiskā centra stadions Jelgavā un Jūrmalas pilsētas stadions "Sloka". Iepriekš LFF prezidents Vadims Ļašenko, Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības vicemērs Jurijs Strods un Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektors Edgars Stobovs parakstīja attiecīgu memorandu par turnīra rīkošanu, apņemoties nodrošināt visu nepieciešamo veiksmīgai turnīra norisei un UEFA prasību izpildīšanai.

"Vēlos izteikt pateicību Rīgas, Jelgavas un Jūrmalas pašvaldībām par iesaistīšanos mūsu iniciatīvā, lai uz Latviju atvestu vērienīgus un lielus futbola svētkus. Kāda jaunatnes izlašu finālturnīra rīkošana ir bijis ilgs mūsu sapnis un mērķis, uz kuru esam pakāpeniski gājuši. Tik liela dalībnieku skaita uzņemšana un augstākās kvalitātes apstākļu nodrošināšana ir milzīgs izaicinājums, kuru uzņemamies ar lielu atbildību un gandarījumu, tāpēc esam pateicīgi UEFA par izrādīto uzticību un mūsu līdzšinējo panākumu kā dažādu turnīru rīkotājiem novērtēšanu," pauž Vadims Ļašenko.

Iepriekš LFF izvēlēta kā rīkotāja 2019. gada Eiropas U-19 čempionāta finālturnīram telpu futbolā un 2022. gada UEFA telpu futbola Čempionu līgas finālturnīram. Tāpat LFF ir starp pretendentēm uz 2026. gada Eiropas telpu futbola čempionāta finālturnīra organizēšanu.

Neviena no Latvijas jaunatnes izlasēm līdz šim nav spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīrā, taču vairākas komandas bijušas šim mērķim tuvu. Latvijas U-17 valstsvienība piecas reizes sasniegusi kvalifikācijas sacensību Elites kārtu, tai skaitā pērn. Nākamā gada finālturnīrs šī vecuma izlasēm notiks Kiprā, bet kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu mūsu komanda galvenā trenera Jurģa Pučinska vadībā uzsāks šonedēļ Moldovā.