Pēc ilgstošas cīņas ar smagu slimību 38 gadu vecumā mūžības gaitās aizsaukts bijušais Latvijas nacionālās izlases aizsargs Gints Freimanis. Latvijas Futbola federācija (LFF) šajā skumjajā brīdī izsaka visdziļāko līdzjūtību Ginta ģimenei, radiem, draugiem, kolēģiem un visai Latvijas futbola sabiedrībai.

Gints Freimanis līdzjutēju atmiņā allaž paliks kā nepiekāpīgs cīnītājs laukumā, kurš negrieza ceļu nevienam pretiniekam un savas komandas labā bija gatavs uz visu. Īsts darba cilvēks ar augstiem dzīves principiem un starojošu labestību.

Savu pirmo spēli Latvijas izlasē Gints aizvadīja 2014. gada maijā Baltijas kausa izcīņā pret Lietuvu, tobrīd esot 29 gadus vecs. Kopumā valstsvienības kreklā laukumā līdz 2018. gada vasarai viņš devās 13 mačos, savus vienīgos vārtus gūstot 2017. gada augustā pret Ungāriju. Kopā ar izlasi trīsreiz izcīnīja Baltijas kausu un tika arī pie kapteiņa apsēja.

Futbolu Gints sāka spēlēt Brocēnos komandā, kuru savulaik pārstāvēja arī viņa tēvs. Karjeras laikā spēlējis virknē Latvijas klubu, bet lielākos panākumus guva FK "Jelgava" rindās – klubā, uz kuru savulaik viņu uzaicināja Dainis Kazakevičs. Kopā ar jelgavniekiem trīs reizes triumfēja Latvijas kausa izcīņā. Spēlējis arī Īrijā un Vācijā, bet savus pēdējos mačos aizvadīja sev tik tuvajā Saldus klubā "Leevon". Pēc karjeras beigām bija uzsācis trenera gaitas JFC "Dobele" rindās.

Atvadīšanās no Ginta Freimaņa notiks sestdien, 10. jūnijā, plkst. 14.00 Mārtiņu kapsētā, Smārdes pagastā.