Ceļu pretim 2016.gada UEFA Eiropas telpu futbola čempionāta finālturnīram Latvijas telpu futbola izlase uzsāks ar dalību sacensību kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtas turnīrā (Preliminary round – anglu val.). Piektdien, 26.septembrī, UEFA galvenajā mītnē Šveices pilsētā Nionā notikušajā izlozē Latvijas izlase tika ielozēta vienā apakšgrupā kopā ar Anglijas, Andoras un Maltas izlasēm. Šīs apakšgrupas spēles laika posmā no 2015.gada 13. – 18.janvārim risināsies Maltā. 

Kopumā Eiropas 46 valstsvienības startēs jaunajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā cīņā par iekļūšanu finālturnīrā Serbijā, kas notiks 2016.gadā (no 2. -13.februārim) un kurā spēlēs kontinenta 12 spēcīgākās komandas. Lai iekļūtu kvalifikācijas turnīra pamatturnīrā, Latvijas telpu futbola izlasei jāizcīna uzvara priekšsacīkšu kārtā vai arī jākļūst par labāko komandu starp 2.vietu ieguvējām, konkurējot ar citām apakšgrupām. 

UEFA Eiropas telpu futbola čempionāta kvalifikācijas pamatturnīrā (Main round – angļu val.) mūsu apakšgrupas uzvarētājs pievienosies 1.apakšgrupas komandām Krievijai, Nīderlandei, kā arī Bosnijai un Hercegovinai. Pamatturnīra spēles 2015.gadā no 17. – 22.martam risināsies Bosnijā un Hercegovinā. UEFA Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs pamatturnīra apakšgrupu uzvarētāji, savukārt septiņas labākās 2.vietu ieguvējas un viena labākā 3.vietas ieguvēja iekļūs kvalifikācijas sacensību izslēgšanas kārtā. Izloze notiks 2015.gada 10.jūnijā, bet spēles 15. un 22.septembrī attiecīgi. Finālturnīrā iekļūs kopā četru pāru uzvarētāji divu spēļu summā (pa vienai spēlei mājās un viesos).

Pašreizējie Eiropas telpu futbola čempioni ir Itālijas izlase, kas 2014.gada 8.februārī Beļģijas pilsētā Antverpenē notikušajā finālā ar rezultātu 3:1 pārspēja Krievijas izlasi, pārtraucot Spānijas izlases dominanci vairāku gadu garumā Eiropas čempionāta finālturnīrā.

2016.gada UEFA Eiropas telpu futbola čempionāta kval. izloze

Priekšsacīkšu kārta: 2015.gada 13.-18.janvāris
A grupa: Grieķija, Bulgārija*, Dānija, Gibraltārs 
B grupa: Somija, Melnkalne*, Kipra, Velsa 
C grupa: Gruzija, Lietuva*, Šveice, Igaunija 
D grupa: Francija, Moldova*, Albānija, Sanmarīno 
E grupa: Latvija, Anglija, Andora, Malta* 
F grupa: Izraēla, Armēnija, Zviedrija*, Skotija

Pamatturnīra kārta: 2015.gada 17.-22.marts
1.grupa: Krievija, Nīderlande, Bosnija un Hercegovina*, priekšsacīkšu E grupas uzvarētājs
2.grupa: Spānija, Ungārija, Bijusī Dienvidslāvijas republika Maķedonija*, priekšsacīkšu kārtas labākā 2.vietas ieguvēja
3.grupa: Itālija, Baltkrievija, Polija*, priekšsacīkšu B grupas uzvarētājs
4.grupa: Ukraina, Azerbaidžāna*, Beļģija, priekšsacīkšu A grupas uzvarētājs
5.grupa: Čehija, Slovēnija*, Norvēģija, priekšsacīkšu D grupas uzvarētājs
6.grupa: Horvātija*, Slovākija, Turcija, priekšsacīkšu F grupas uzvarētājs
7.grupa: Portugāle, Rumānija*, Kazahstāna, priekšsacīkšu C grupas uzvarētājs

 

* Mini-turnīra saimnieki

Play-off kārta: 2015.gada 15 un 22.septembris (izloze 10.jūlijā)
Finālturnīrs: 2016.gada 2. – 23.februāris (SERBIJĀ, 12 komandas)

Latvijas Futbola federācija