Pieci Latvijas klubi saņēmuši Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) licenci dalībai 2023./2024. gada sezonas Eiropas klubu sacensībās, lēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) Klubu licencēšanas Pirmās instances padome. FK "Auda" klubam licence piešķirta ar atsevišķu nosacījumu, dodot laiku nepilnību novēršanai.

Izvērtējot pretendentu iesniegto dokumentāciju un klubu licencēšanas ekspertu atzinumus, UEFA licence piešķirta:

  • "Valmiera FC" (UEFA Čempionu līga);
  • "Riga FC" (UEFA Eiropas Konferences līga);
  • RFS (UEFA Eiropas Konferences līga);
  • FK "Auda" (UEFA Eiropas Konferences līga);
  • SFK "Rīga" (UEFA Sieviešu Čempionu līga).

Attiecībā uz FK "Auda" klubu konstatētas organizācijas parādsaistības pret Valsts ieņēmumu dienestu, tāpēc klubam licence piešķirta ar nosacījumu, ka līdz 15. maijam tiek veikta parādu samaksa.

Latvijas čempione "Valmiera FC" UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīru sāks no pirmās kārtas, "Riga FC" un RFS no pirmās kvalifikācijas kārtas uzsāks savu ceļu UEFA Eiropas Konferences līgā, bet FK "Auda" kā Latvijas kausa ieguvējiem šajā turnīrā starts paredzēts no otrās kvalifikācijas kārtas. Abiem turnīriem pirmās un otrās kārtas izlozes paredzētas 20. un 21. jūnijā.

UEFA Sieviešu Čempionu līgā valsts čempione SFK "Rīga" iesaistīsies ar pirmās kārtas sabraukuma turnīru, kam izloze paredzēta 30. jūnijā.