Latvijas U-17 jauniešu futbola izlase (1998.gadā dzimušie spēlētāji), kuras sastāvu pamatā veido pagājušās sezonas LMT Futbola akadēmijas dalībnieki, turpina gatavošanos 2014./2015.gada UEFA Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm, kas laika posmā no 25. līdz 30.septembrim risināsies Latvijā. Piedāvājam nelielu interviju ar komandas galveno treneri Igoru Stepanovu pēc 22.septembra vakarā notikušā komandas treniņa Lietuvas pilsētā Marijampolē.

LFF.lv: Pastāstiet, kā notiek komandas treniņprocess Lietuvā? Kā vērtējiet komandas gatavību fiziskajā un takstiskajā ziņā?

Igors Stepanovs: „Šobrīd viss notiek pēc iepriekš sagatavotā plāna. Mēs devāmies uz iepriekš plānoto treniņnometni Lietuvā. Šeit treniņi notiek divas reizes dienā. Uz doto brīdi viss ir kārtībā un nekas mums netraucē plānveidīgi gatavoties turnīram. Komandā jūtama laba darba atmosfēra. Šeit Marijampolē ir radīti visi nepieciešamie apstākļi darbam. Kāpēc devāmies uz kaimiņvalsti Lietuvu? Negribējām, lai Latvijā būtu kādi psiholoģiski vai citādi traucējošie faktori, kas liegtu futbolistiem labi sagatavoties gaidāmajam Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm.”

LFF.lv: „Kā Jūs vērtējat futbolistu psiholoģisko sagatavotību pirms sezonas atbildīgākajām spēlēm?

Igors Stepanovs: „Puiši saprot, ka šis ir ļoti atbildīgs turnīrs, turklāt spēlējam savu līdzjutēju priekšā. Tā šai jaunajai komandai būs laba un turpmākajai karjeras izaugsmei vērtīga pieredze. Šobrīd koncentrējamies uz mūsu uzdevumiem treniņnometnē, tāpēc ceram, ka ar futbolistu psiholoģisko sagatavotību viss būs kārtībā.”

LFF.lv: Uz treniņnometni izsaucāt 23 spēlētājus, taču uz turnīru tiks pieteikti 18 futbolisti. Cik viegli vai grūti būs izšķirties par tiem, kas dosies uz turnīru?

Igors Stepanovs: „Protams, kā jau katram trenerim, arī man šādā situācija nav viegli pieņemt šādu lēmumu. Tomēr tas mums būs jādara. Tā ir daļa no darba procesa un visi to saprot. Par to, kuri futbolisti tiks iekļauti galīgajā pieteikumā, lemsim 23.septembra vakarā. Mums priekšā vēl vesela diena treniņiem. Šobrīd svarīgākais, lai visi spēlētāji sevi parādītu treniņos no labākās puses un būtu gatavi turnīra spēlēm. Tikmēr komandas ārsti aktīvi strādā, lai nebūtu problēmu ar spēlētāju veselības stāvokli.”

LFF.lv: Kas šobrīd ir zināms par pretiniekiem šajā kvalifikācijas apakšgrupā?

Igors Stepanovs: „Protams, esam pētījuši mūsu pretiniekus. Ir pieejama arī informācija par šīm komandām. Uz šo brīdi varu pateikt, ka mūs priekšā sagaida grūtas spēles. Kopumā apakšgrupa mums šoreiz trāpījusies līdzvērtīga. Kā zināms, jauniešu futbolā bieži rezultāti ir ļoti neprognozējami. Jebkura komanda var atņemt punktus savam pretiniekam, tāpēc bieži spēles gala rezultātu nosaka nianses. Šobrīd mēs gatavojamies mačam ar Zviedriju. Šī ir labi apmācīta komanda, taču uzskatu, ka viss būs atkarīgs no tā, kā mēs paši sagatavosimies šai spēlei. Pret šo komandu varam nospēlēt cienīgi. Taču, kāds būs rezultāts, jo jau rādīs futbols.”

LFF.lv: Pagājušajā sezonā Jūsu vadītā Latvijas U-17 futbola izlase iekļuva EČ Elites raundā. Kādu pieredzi no tā laika Jūs šobrīd varat paņemt līdzi arī darbā ar šo komandu?

Igors Stepanovs: „Jebkura pieredze ir vērtīga. Protams, mums ir iekšējās nianses, pie kurām mēs cenšamies pieturēties. Vislielākā uzmanība tiek pievērsta mūsu pašu komandas sagatavotībai. Šobrīd plašāk salīdzināt pagājušā gada U-17 komandu ar šo izlasi nebūtu pareizi. Šeit ir citi spēlētāji, taču noteikti, ka motivācija arī šiem futbolistiem sekmīgi sevi parādīt starptautiskās spēlēs netrūkst. Galvenais, lai visi būtu veseli, klausītu treneru norādījumus un pilnībā sevi apliecinātu futbola laukumā!”

LFF.lv: Cik svarīgs būs līdzjutēju atbalsts UEFA Eiropas čempionāta spēlēs savās mājās?

Igors Stepanovs: „Vēlos aicināt arī visus līdzjutējus nākt un atbalstīt Latvijas U-17 izlasei gaidāmajās spēlēs Rīgā! Jaunajiem puišiem atbalsts šāda turnīra ietvaros ir ļoti nepieciešam, to viņi jūt, un tas jaunos futbolistus savukārt motivē kādā svarīgā spēles epizodē nospēlēt varbūt pāri savu iespēju robežām!”


Latvijas Futbola federācija