Latvijas nacionālā futbola izlase, gatavojoties Euro 2024 kvalifikācijas cikla pirmajai spēlei pret Velsu, pirmdien Kārdifā pirmsspēles preses atbildēja uz mediju pārstāvju jautājumiem. Preses konferencē piedalījās Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs un pussargs Jānis Ikaunieks, kurš gatavojas savai 50. spēlei izlases kreklā.

Dainis Kazakevičs:

"Bija labs, lietderīgs gatavošanās posms Īrijā. Izdarījām gandrīz visu no tā, ko bijām plānojuši. Viennozīmīgi - Velsas izlase ir spēles favorīte. Bet mēs šo situāciju uztveram vienkārši - rītdienas spēlē abām komandām ir iespēja cīnīties par trim punktiem. Saprotam un respektējam, ka Velsa pēdējā laikā regulāri spēlējusi finālturnīros, bet vienas konkrētas spēles ietvaros mēs izdarīsim visu, lai cīnītos par trim punktiem.

Mani nepārsteidza ne Velsas izlases panāktais rezultāts spēlē ar Horvātiju (1:1), ne velsiešu sniegums tajā mačā. Skaidrs, ka Velsa ir konkurētspējīgs pretinieks arī uz Horvātijas fona. Bet šādi izrauts neizšķirts droši vien palīdzēs Velsai veidot atjaunināto komandas modeli.

Esam ielozēti no piektā groza, bet tas mums netraucē katrā spēlē būt konkurētspējīgiem. Velsa savu skatītāju priekšā mēģinās attaisnot favorīta statusu. Gaidām pietiekami smagu spēli, bet es uzskatu, ka varam cīnīties par uzvaru.

Beila nespēlēšana mums ir gan pluss, gan mīnuss. Beils bija komandas līderis, kurš ar savām kvalitātēm varēja panākt rezultātu. No otras puses, redzam, ka Velsai ir pietiekami plašs un spēcīgu spēlētāju kopums, kas var kompensēt šāda spēlētāja aiziešanu ar citām kvalitātēm."

Jānis Ikaunieks:

"Man tas būtu svarīgs notikums [tikt pie 50 spēļu atzīmes izlasē - LFF.lv], jūtos pagodināts par to, ka man ir bijusi šāda iespēja tik daudz spēlēt izlasē. Ilgu laiku ar izlasi nespēlējām, piecus mēnešus. Šī mums būs pirmā spēle jaunā kvalifikācijas ciklā, un mēs esam gatavi cīnīties par punktiem. Domāju, Velsa ir pietiekami profesionāla, nedomāju, ka viņi mūs nenovērtēs. Savu skatītāji priekšā viņi gribēs parādīt savu labāko sniegumu. Uz mums nav tik daudz spiediena, jo medijos mūs uzskata par grupas pastarīšiem. Taču es labi zinu komandas biedrus. Mums katram ir gods spēlēt izlasē, mēs darīsim, ko varēsim."