Latvijas U-19 telpu futbola izlase sestdien Jelgavā trešajā un izšķirošajā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pamatkārtas turnīra spēlē ar rezultātu 0:2 (0:0) zaudēja Beļģijai un nekvalificējās finālturnīram.

Visa pirmā puslaika garumā abas komandas spēkojās līdzvērtīgi un regulāri apmainījās sitieniem pa vārtiem. Labākā iespēja izcelties mājinieku rindās bija Sandim Švānam, kurš no tuvas distances ar galvu raidīja bumbu pret vārtu pārliktni. Iegūtos teritoriālā pārsvara nogriežņus – it īpaši puslaika pirmajā daļā – Latvijas izlase nespēja izmantot, rezultātam pirmajās 20 minūtēs tā arī paliekot 0:0.

Otrais puslaiks sākās ar vairākiem bīstamiem Somijas izlases uzbrukumiem, bet pati spēle kļuva abpusēji agresīvāka. Latvijas telpu futbolistiem pie pretinieku vārtiem iespējas radīt neizdevās, un beļģu iegūtais teritoriālais pārsvars pie gūtiem vārtiem noveda puslaika sestajā minūtē, kad pretinieki bija pirmie pie Maksima Križanovska atvairītās bumbas.

Latvijas izlase situācijas spiesta sāka spēlēt ar pieciem spēlētājiem, sūtot kā laukuma spēlētāju vārtsargu Raineru Mūrnieku. Puslaika vidū pretinieku vārtu konstrukciju norībināja Daniils Fogels, bet četras minūtes pirms mača beigām pretinieki izmantoja tukšos Latvijas izlases vārtus un pārsvaru dubultoja. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās.

Citā trešās kārtas spēlē sestdien Somija ar 7:2 uzvarēja Gruziju, kas nozīmēja, ka Latvijai pirmās vietas izcīnīšanai šajā mačā bija nepieciešams panākums ar trīs vārtu pārsvaru.

Pirms tam pirmajā kārtā trešdien Latvijas izlase atspēlēja trīs vārtu deficītu un cīnījās neizšķirti 3:3 ar Somiju, kamēr Beļģija ar 4:2 uzvarēja Gruziju. Dienu vēlāk laukuma saimnieki apspēlēja gruzīnus ar 4:0, savukārt Beļģijas un Somijas duelī pārāki ar 1:0 bija somi.

Kopvērtējumā pirmo vietu ar septiņiem punktiem izcīnīja Somija, Beļģija tika pie sešiem punktiem, Latvijai četri punkti un trešā vieta, bet Gruzija pie punktiem turnīrā netika.

Ceļazīmi uz finālturnīru, kas septembrī risināsies Horvātijā, izcīna tikai grupas pirmās vietas ieguvēja. Neviena no Latvijas izlases pretiniecēm turnīrā Jelgavā iepriekš nebija spēlējusi Eiropas U-19 čempionāta finālturnīrā

Galvenais treneris Arturs Šketovs sastāvā bija iekļāvis spēlētājus no septiņiem klubiem.

Pirmais šī vecuma Eiropas čempionāta finālturnīrs 2019. gadā risinājās Rīgā, bet otrajam, kas notika pērn, Latvijas izlase nekvalificējās, dramatiskā izšķirošajā cīņā piekāpjoties Horvātijai. Abas reizes zelta medaļas izcīnīja Spānijas jaunie telpu futbolisti.