Latvijas U-19 jauniešu izlase sestdien Polijā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas Elites kārtas turnīra otrajā mačā ar rezultātu 0:3 (0:1) atzina laukuma saimnieku pārākumu.

Pēc turnīra pirmās spēles Latvijas izlases sākumsastāvā notika divas izmaiņas – Kristera Volkova un Grigorija Degtjareva vietā maču uzsāka Gļebs Žaleiko un Emīls Aizpurietis.

Pirmā bīstamā epizode septītajā minūtē radās pie Latvijas izlases vārtiem, kad Ņikitam Parfjonovam nācās atvairīt spēcīgu sitienu no tuvas distances, un arī turpinājumā iniciatīva laukumā piederēja mājiniekiem. Lai arī Latvijas komanda darbojās agresīvi un centās piekopt aktīvu presingu, poļi regulāri radīja draudus mūsu komandas soda laukuma tuvumā, kamēr otrā laukuma galā pretinieku vārtsargu iztraucēt neizdevās. Vairums mājinieku centienu uzbrukumā gan noslēdzās ar neprecīziem sitieniem no distances.

Otro puslaiku Latvijas izlase sāka ar Degtjareva došanos laukumā Rodrigo Gauča vietā. Jau uzreiz mūsu komanda nopelnīja savu pirmo stūra sitienu, pēc kura pavisam mazliet līdz lieliskai iespējai pietrūka Danielam Nosegbem Suško, tomēr šoreiz poļi izmantoja jau savu pirmo puslaikā radīto iespēju, kad 49. minūtē no soda laukuma robežas precīzi tālajā apakšējā stūrī sita Kaspers Urbaņskis.

Pēc dažām minūtēm Polijas jaunieši bija ļoti tuvu pārsvara dubultošanai, kad no lieliskas pozīcijas raidīja bumbu mazliet garām vārtiem, bet turpmākajās minūtēs vēl vairākas reizes apdraudēja Parfjonova sargāto vārtu drošību. Kad līdz spēles beigām bija palikušas 25 minūtes, Aizpurieša vietā laukumā tika sūtīts Ivans Patrikejevs, kurš mirkli vēlāk no soda sitiena raidīja bumbu tikai mazliet garām vārtu devītniekam. Vēl pēc dažām minūtēm teicamu iespēju noorganizēt bīstamu pretuzbrukumu ar neprecīzu piespēli izniekoja Žaleiko.

Mača 78. minūtē Polijas izlasei izdevās pārsvaru nostiprināt, kad Tomašs Pieņko izgājienā apsteidza Nosegbi Suško un pārcēla bumbu pāri Parfjonovam. Spēlē, laukumā ejot uz maiņu, iesaistījās arī Armans Muradjans un Volkovs, bet 86. minūtē bumba trešo reizi nonāca Latvijas komandas vārtos, kad Urbaņskim uzsmaidīja veiksme ar bumbas rikošetu.

Latvijas izlase sacensības trešdien sāka ar dramatisku zaudējumu Serbijai (0:1), kamēr Polijas un Izraēlas komandas cīnījās neizšķirti 1:1. Citā otrās kārtas mačā sestdien starp Serbiju un Izraēlu pārāki ar 3:1 bija Izraēlas jaunieši.

Kopvērtējumā pēc divām kārtām Izraēlai un Polijai ir pa četriem punktiem, Serbija seko ar trim punktiem, bet Latvijas izlase ir bez punktiem un atrodas ceturtajā pozīcijā. Noslēdzošajā kārtā mūsu komandai nākamajā otrdienā gaidāma tikšanās ar iepriekšējā finālturnīra finālisti Izraēlu.

Finālturnīrā, kas jūlijā notiks Maltā, piedalīsies astoņas komandas. Ceļazīmes Elites kārtā iegūs septiņu apakšgrupu uzvarētājas.

Sastāvā Jakuba Dovalila vadībā pulcēti futbolisti no astoņiem pašmāju klubiem, kā arī komandām Itālijā un Vācijā.

Pērnajā septembrī mūsu U-19 izlase sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas pirmo kārtu, kad nosargāja vārtus neskartus (0:0) dueļos ar Rumāniju un Austriju, bet vienaudžus no Lietuvas pārspēja ar 1:0. Elites kārtu šī vecuma Latvijas izlase sasniegusi trešo reizi vēsturē.