Latvijas U-19 jauniešu izlase trešdien Polijā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas Elites kārtas turnīra pirmajā mačā ar rezultātu 0:1 (0:0) sāpīgi piekāpās Serbijai.

Lai arī spēles ievadā Latvijas izlasei izdevās vairāki labi uzbrukumi, pirmajā puslaikā mūsu komanda bija spiesta vairāk darboties aizsardzībā un cerēt uz veiksmi pretuzbrukumos. Ar saviem uzdevumiem Latvijas izlase tika galā godam, bet otrā puslaika ievadā tai bija jāiztur pamatīga pretinieku ofensīva, kad sekoja vairāki stūra sitieni un sava komanda bija jāglābj arī Ņikitam Parfjonovam.

Ar augstu presingu Latvijas futbolisti vairākās epizodēs lika pretiniekiem kļūdīties, tomēr pie labām vārtu gūšanas iespējām netika. Labākā izdevība 72. minūtē pavērās laukumā uz maiņu nākušajam Ivanam Patrikejevam, kura raidījums no soda laukuma robežas lidoja vārtiem secen.

Mača 77. minūtē ar pretuzbrukumu pārsteidza serbi, un šajā epizodē Latvijas komandu glāba vien vārtu stabs. Par spīti tam mača beigu daļā iniciatīva bija mūsu komandas pusē, turklāt pamatlaika pēdējās minūtēs serbi palika mazākumā.

Spēles liktenis izšķīrās kompensācijas laika trešajā minūtē, kad pēc neveiksmīga bumbas atlēciena tā nonāca pie Stefana Lekoviča, kurš spēcīgi raidīja bumbu vārtu tālajā augšējā stūrī.

Latvijas izlase turnīru turpinās sestdien ar spēli pret laukuma saimniekiem poļiem, bet nākamajā otrdienā gaidāma tikšanās ar iepriekšējā finālturnīra finālisti Izraēlu.

Finālturnīrā, kas jūlijā notiks Maltā, piedalīsies astoņas komandas. Ceļazīmes Elites kārtā iegūs septiņu apakšgrupu uzvarētājas.

Sastāvā Jakuba Dovalila vadībā pulcēti futbolisti no astoņiem pašmāju klubiem, kā arī komandām Itālijā un Vācijā.

Pērnajā septembrī mūsu U-19 izlase sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas pirmo kārtu, kad nosargāja vārtus neskartus (0:0) dueļos ar Rumāniju un Austriju, bet vienaudžus no Lietuvas pārspēja ar 1:0. Elites kārtu šī vecuma Latvijas izlase sasniegusi trešo reizi vēsturē.