Latvijas U-19 izlase svētdien pārbaudes turnīrā Horvātijā ar rezultātu 1:2 (1:1) piekāpās Slovēnijai.

Pēc turnīra pirmās spēles pret Ķīnu vietu Latvijas izlases sākumsastāvā saglabāja tikai Alans Kangars, Kristers Atars un Rodrigo Gaučis, bet pārējās astoņās pozīcijās laukumā devās citi spēlētāji.

Spēles 37. minūtē Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Gļebs Patika, kurš realizēja tiesneša nozīmēto 11 metru soda sitienu, tomēr vēl līdz iešanai atpūtā rezultāts atkal kļuva neizšķirts, slovēņiem arī izceļoties no 11 metru soda sitiena atzīmes. Uzvaras vārtus pretinieki guva trīs minūtes pirms mača beigām.

Pirms tam turnīra ievadā Latvijas izlase ceturtdien cīnījās neizšķirti 2:2 ar Ķīnu, bet trešdien komandu gaida tikšanās ar Horvātiju.

Jakubs Dovalils kandidātu sarakstā šim turnīram iekļāvis 20 spēlētājus no pašmāju klubiem, starp kuriem lielākā pārstāvniecība ar astoņiem futbolistiem ir "Riga FC".

Latvijas U-19 izlase 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas Elites kārtā marta beigās Polijā mērosies spēkiem ar Serbiju, Poliju un Izraēlu, sadalot vienu ceļazīmi uz finālturnīru.

Kā ziņots, pērnajā septembrī mūsu U-19 izlase sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas pirmo kārtu, kad nosargāja vārtus neskartus dueļos ar Rumāniju un Austriju, bet vienaudžus no Lietuvas pārspēja ar 1:0. Iegūstot otro vietu grupā, Latvijas U-19 izlase iekļuva Elites kārtā starp 27 labākajām komandām kontinentā.