Trešdien, 21. decembrī, Liepājā svinīgi atklāta Liepājas Olimpiskā centra (LOC) futbola halle, kurā turpmāk futbolistiem būs nodrošināti piemēroti treniņu apstākļi neatkarīgi no gadalaika un laikapstākļiem. No 2023. gada treniņus jaunajā hallē varēs uzsākt gan bērni un jaunieši, gan arī profesionāli futbolisti. Brīvajos laikos halle būs atvērta arī amatieru sportam.

Kopumā Liepājā šajā mācību gadā ar futbolu nodarbojas ap 700 bērnu – gan Liepājas Futbola skolā, gan dažādās interešu izglītības programmās un bērnudārzos. Līdz šim ziemā treniņi tika pārtraukti vai pārcelti uz sporta zālēm, kas nebija piemērotas futbolam, tādēļ bija būtiski bērniem un jauniešiem nodrošināt kvalitatīvu un nepārtrauktu treniņu procesu jebkuros laikapstākļos.

"Liepājas ilgās futbola tradīcijas, panākumi un šajā sporta veidā iesaistīto skaits pilsētā un tās rajonā runā pats par sevi. Šādas halles pieejamība ir svarīga lielam jauniešu, amatieru un arī profesionāļu skaitam. Ir lieliski, ka to apzinās futbolā iesaistītie, un vēl lieliskāk, ka to izprot arī pilsētas vadība, aktīvi iesaistoties un stimulējot šādas infrastruktūras tapšanu. Ne velti nesenajā Latvijas Futbola federācijas Laureātu vakarā tieši Liepājas valstspilsēta tika pie īpašas balvas, kas izceļ tās ievērojamo ieguldījumu futbola attīstībā. Paldies par auglīgo sadarbību, un lai jaunā halle kalpo godam!" atklāšanā uzsvēra Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Lašenko.

LOC futbola halle galvenokārt kalpos Liepājas Futbola skolas un FK "Liepāja" treniņu vajadzībām, kā arī Liepājas vispārizglītojošo skolu sporta stundām, bet brīvajos laikos to organizētās grupās varēs izmantot ikviens liepājnieks vai pilsētas viesi.

"Novērots, ka katra jauna sporta infrastruktūra, kas pēdējo gadu laikā uzcelta, veicina bērnu un arī pieaugušo interesi par konkrēto sporta veidu. Tas redzams gan līdz ar LOC manēžas uzbūvēšanu, gan ar LOC tenisa halli – audzēkņu skaits šajos sporta veidos ir tikai pieaudzis un arī no treniņiem brīvajos laikos sporta laukumi ir aizņemti ar sporta entuziastiem. Paredzams, ka līdz ar futbola halles atklāšanu arī jauno futbolistu interese un dalībnieku skaits tikai pieaugs. Savukārt, kāpjot audzēkņu skaitam, papildus būs nepieciešami kvalificēti treneri," norāda Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints.

Jauno futbola halli veido slēgta, piepūšama sporta halle, kuras kupols augstākajā punktā sasniedz 21,3 metrus, un ģērbtuves. Maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits hallē ir līdz 500 cilvēkiem, ieskaitot ģērbtuvju blokā, kur var uzņemt līdz 250 cilvēkiem.

Svinīgajā halles atklāšanas pasākumā piedalījās Liepājas valstspilsētas domes vadība, LFF pārstāvji, būvnieks SIA "UPTK", Liepājas futbolisti, kā arī Liepājas sporta nozares pārstāvji un ar projekta realizēšanu saistīti cilvēki. Uz atklāšanu tika aicināts ikviens interesents, lai jauno halli apskatītu un izstaigātu klātienē.

Futbola halle ekspluatācijā nodota 2022. gada 16. decembrī.

Kā ziņots, šīgada sākumā tika atklāta mazā izmēra halle Rēzeknē, nākamgad plānota halles būvniecība "Daugavas" stadiona teritorijā Rīgā, bet kopumā LFF programma paredz realizēt septiņus slēgto futbola haļļu projektus dažādās Latvijas vietās. LFF partneris šīs programmas īstenošanā ir Slovēnijas uzņēmums "Duol" - Eiropas tirgus līderis piepūšamo kupola konstrukciju ražošanā un uzstādīšanā.

Informāciju sagatavoja:
Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa