Latvijas nacionālā futbola izlase savu pirmo spēli 2023. gadā aizvadīs 22. martā, pārbaudes spēlē izbraukumā samērojot spēkus ar Īrijas valstsvienību. Mačs notiks "Aviva Stadium" Dublinā. Kā zināms, Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru mūsu izlase sāks 28. martā ar spēli Kārdifā pret Velsu.

Atgādinām, ka 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvija tika ielozēta piecu komandu grupā kopā ar Horvātiju, Velsu, Armēniju un Turciju. Nonākšana piecu komandu grupā nozīmē, ka divreiz gadā izlašu spēļu logos ir tikai pa vienai spēlei. Līdz ar to spēļu kalendārā atbrīvojās divas vietas pārbaudes mačiem. Pirmā opcija bija martā, otra - novembrī.

Līdzīgā situācijā EČ atlasē ir arī Īrijas valstsvienība. Ņemot vērā, ka Latvijai kvalifikācijas cikls jāsāk pavasarī ar izbraukuma spēli Velsā, iespēja aizvadīt pārbaudes maču pret spēcīgu un stila ziņā līdzīgu pretinieku netālu no Velsas bija teicama opcija, kas bija atbilstoša mūsu izlases vajadzībām pirms jaunā cikla. Abas puses vienojušās par visiem organizatoriskajiem jautājumiem, un spēle notiks 22. martā Īrijā.

Līdz šim Latvijas un Īrijas valstsvienības samērojušas spēkus piecreiz, visās no tām uzvaru svinot "saliniekiem". Summā vārtu starpība abu izlašu savstarpējos mačos ir 1-14.

Pagājušajā gadā Īrija UEFA Nāciju B līgā ieņēma 3. vietu grupā ar Skotiju, Ukrainu un Armēniju, kā arī aizvadīja četras pārbaudes spēles: 2:2 pret Beļģiju, 1:0 pret Lietuvu un Maltu, kā arī 1:2 pret Norvēģiju. Lielajos pasaules futbola forumos Īrija viesojusies vairākkārt. FIFA Pasaules kausa finālturnīrā īri pēdējoreiz piedalījās 2002. gadā, bet Eiropas čempionātu finālturnīrā – 2016. gadā. Kā zināms, Latvija Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalījusies 2004. gadā.